Голоси: проєкт підтримки дитячого читання

Голоси: проєкт підтримки дитячого читання

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 170
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,15
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 37,20
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 39,35

Локація
м. Вінниця

Дати реалізації
червень – липень 2021 року

Бюджет
42 529 грн

Про що цей проєкт?
В Україні читання до сьогодні не є щоденною практикою. Про це свідчать цифри в обговорюваній у березні 2021 року «Стратегії розвитку читання на 2021–2025 роки «Читання як життєва стратегія»». Зокрема в Стратегії зазначено, що в нашій країні у 2020 році лише 8% дорослого населення є щоденними читачами, а за даними дослідження Українського інституту книги у 2020 році, читання книжок посідає лише 9 місце серед щоденного дозвілля (8%) українців. 

Водночас статистика стверджує, що саме в родинах, де змалечку батьки практикують щоденне читання книжок із дітьми, виростає 70% читачів-особистостей, здатних до критичного, аналітичного мислення, реалізації креативного потенціалу, демонстрації діяльної життєвої позиції, здобуття високого матеріального рівня й кар’єрного успіху.

Ми прагнемо популяризувати дитяче читання для вінницьких родин й освітян упродовж у форматі лекторію й читанок сучасної української літератури для дітей.

Що плануємо робити?
– Лекція-порада «Мамо, я народився, і зі мною важливо читати». Як виховати особистість і читача? Лікнеп для майбутніх мам;
– Лекція-порада + читанка-майстерня «Моя родино, я хочу пізнавати світ, почитайте мені». Як виростити особистість і читача? Лайфхаки для мам і тат, які виховують маленьку особистість;
– Лекція-порада + читанка-майстерня «Мої любі батьки, я хочу обрати собі книжку сам/-а». Корисні поради батькам, які плекають дитячу самостійність;
– Лекція-практикум + психотерапевтична читанка «Мамо, тато, я маю до вас питання…». Сеанс книжкової психотерапії. Про складні речі для батьків і дітей;
– Лекція-заклик «А де, власне, тут я?». Шкільна програма з літератури у наближенні до постаті сучасної дитини. Розмова-заклик із учителями;
– Лекція. «Я Є і я люблю цей світ». Література та інклюзія. Довірлива розмова про важливе з вихователями і вчителями;
– Лекція «Сучасний(а) автор(ка) дитячої літератури – хто він(вона)?». Лекція для освітян-літераторів;
– Зустрічі із сучасними дитячими письменниками.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні батьки, майбутні батьки, освітяни-практики, які спеціалізуються на читанні літератури матимуть розуміння того, чому є безпосередня залежність між читанням з дитинства та становленням повноцінної, цілеспрямованої, задоволеної життям особистості. Отримані ними дієві інструменти роботи з сучасною українською дитячою літературою дозволять поступово вносити зміни у шкільному середовищі, власній родині, перетворюючи читання на щоденну соціокультурну практику для дозвілля, навчання і розвитку. 

На глобальному рівні такі заходи в кожному з міст, містечок, сіл України можуть стати доречною складовою реалізації національної «Стратегії розвитку читання на 2021–2025 роки «Читання як життєва стратегія»», яка передбачає збільшення кількості читачів, що обирають книгу інструментом становлення і саморозвитку.

Що буде далі?
Розширення спектру заходів зі створення повноцінної команди проєкту у співпраці з державними органами влади. Робота над розширенням цільової аудиторії і заходами: 
– літературною студією. Плануємо створити креативну територію для дітей, які прагнуть писати і фахово оцінювати сучасний літературний продукт, брати участь у літературному житті міста, розвивати культуру читання і художнього письма;
– літературним табором. Плануємо створити літній книжковий табір на базі історико-літературної установи міста чи області задля відпочинку, розваги, а водночас серйозної роботи над собою-читачем і людиною.

 

 

 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 170 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,15 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 37,20 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 39,35

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту