«Річка єднає людей»

«Річка єднає людей»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 937
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 11,86
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 37,60
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 49,46

Локація
с. Петрашівка

Дати реалізації
квітень – жовтень 2021 року

Бюджет
66 975 грн

Про що цей проєкт?
Завдяки тому, що наші села Петрашівка та Миронівка розташовані на берегах р. Мурафи, місцеві краєвиди, чистота повітря та принади р. Мурафи спонукали жителів громади взяти курс на розвиток сільського зеленого туризму. На берегах річки вирує життя: збираються старожили, відпочиває молодь, проводяться масові гуляння та спортивні змагання, саме вона може привабити у село мандрівників, туристів та всіх охочих поринути у вирій сільського життя.

Проте перешкодою для цього є складна екологічна ситуація, а саме велика кількість стихійних сміттєзвалищ та захаращення річки Мурафи впалими деревами та сміттям. Причинами такої ситуації є нерегулярне вивезення сміття, відсутність облаштованих місць для встановлення сміттєвих баків, відсутність поінформованості населення, щодо тієї шкоди яку вони завдають навколишньому середовищу своїми діями або ж бездіяльністю, відсутність екологічної освіченості населення, відсутній контроль екологічних служб.

Мета нашого проєкту – активізувати та згуртувати жителів громади Петрашівського старостинського округу через розвиток зеленого туризму.

Що плануємо робити?
В межах проєкту заплановано такі заходи:
– Проведення зустрічей з жителями окремих кутів сіл Петрашівки та Миронівки, старостою Петрашівського старостинського округу;
– Обговорення питань, що стосуються стихійних сміттєзвалищ та забруднення річки;
– Онлайн-зустріч ініціативної групи;
– Запуск Telegram та YouTube каналів, сторінки в Instagram, групи у Viber. Старт інформаційної кампанії на Facebook;
– Онлайн-зустріч ініціативної групи, що відповідає за реалізацію екологічних акцій «Дай річці простір» та «Подаруй майбутнє»;
– Онлайн-тренінги з учнями 7-9 та 5-6 класів на тему «Навчись спілкуватись з природою»;
– Офлайн-зустріч із майстринями громади;
– Закупка будівельних матеріалів для будівництва причалів;
– Будівництво причалів;
– Онлайн-зустріч ініціативної групи;
– Святкування Міжнародного дня захисту дітей та урочисте відкриття туристичного сезону;
– Організовані спуски річкою Мурафою на човнах та зупинки у садибах місцевих майстринь;
– Облаштування літнього вечірнього кінотеатру під відкритим небом та місця проведення вечірніх посиденьок біля багаття, а також встановлення фотозони для закоханих;
– Відкриття літнього вечірнього кінотеатру під відкритим небом;
– Проведення екологічних акцій: «Дай річці простір» та «Подаруй майбутнє»;
– Святкування дня Конституції України, Дня Івана Купала, початок жнивацького обрядового комплексу, святкування Дня Незалежності, проведення сільських регат, святкування Дня козацтва;
– Підведення підсумків проєкту та вручення подяк активним учасникам;
– Звіт проведеної роботи.

Чого плануємо досягти?
Суттєво покращаться умови життя в громаді, адже проєкт приверне увагу до проблем села та вкаже на шляхи їх подолання. Можливо інші громади, в яких є такі ж проблеми і бажання щось змінити, візьмуть нашу ідею за приклад і також почнуть розвивати свою громаду, а проєкт стане прикладом для наслідування.

Що буде далі?
Оскільки по завершенню проєкту ми матимемо човни, причали (що знаходитимуться на балансі Петрашівського сільського будинку культури), туристичний маршрут, то зможемо розвивати зелений туризм і надалі. Проєкт «Річка єднає людей» є повністю життєздатним після закінчення фінансування реалізовуватиметься спільними зусиллями громади, органів місцевого самоврядування та органів державної влади.

Також активні жителі громади регулярно проводитимуть екологічні акції, що будуть спрямовані як на очищення річки Мурафи від впалих дерев та побутових відходів так і на проведення тренінгів, для школярів та дошкільнят, тематикою яких буде збереження навколишнього середовища.

 

 

 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 937 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 11,86 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 37,60 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 49,46

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту