Конкурс молодіжних проєктів «Студентська миля»

Конкурс молодіжних проєктів «Студентська миля»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 746
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 7,41
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 35,50
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 42,91

Локація
м. Нікополь

Дати реалізації
Січень – травень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
42 000 грн

Про що цей проєкт?
В центрі Нікополя розташовано три навчальних заклади, але в місті немає жодного молодіжного центра та жодної діючої ініціативи чи місцевої програми для молоді. Місто Нікополь катастрофічно втрачає молодь, найбільш активна та талановита молодь залишає місто, бо не бачить можливостей для розвитку, самореалізації та цікавого проведення дозвілля.

Крім того, в громаді відсутні інструменти реалізації ініціатив для підвищення активності молоді та розвитку інфраструктури для них. Через це у місті спостерігається невідповідність проєктів та об'єктів благоустрою вимогам часу.

Мета нашого проєкту – сформувати навички проєктної діяльності у школярів та студентів міста Нікополь шляхом проведення конкурсу молодіжних проєктів та реалізації найкращої ідеї.

Що плануємо робити?
1. Підготовчий етап:
– Координаційна зустріч учасників проєкту;
– Впровадження в місті «Положення про громадський простір та залучення жителів до його планування»;
– Залучення ГО «Форум розвитку громадянського суспільства» та ГО «Парк Наталка»;
– Проведення опитування серед молоді та мешканців міста та робота експертної групи;
2. Проведення конкурсу проєктів «Студентська миля»:
– Оголошення конкурсу ідей та ескізів мурала на стінах будівлі Нікопольського фахового металургійного коледжу під назвою «Студентська миля» та громадського простору /зеленої зони / благоустрою довкола;
– Створення молодіжних команд та проектів;
– Проведення заходу – «Презентація проєктів»;
– Доопрацювання/проєктування з залученням спеціалістів та фахівців;
3. Запуск збору коштів на платформі «Спільнокошт».
4. Реалізація проєкту створення муралу та озеленення території:
– Проведення БУРчиків у Нікополі;
– Залучення БУР-Запоріжжя;
– поїздка волонтерів з Нікополя до Запоріжжя;
– проведення 2-х БУРчиків у Нікополі / екологічних акцій «Суботник-толока»;
5. Проведення навчання:
– Майстер-клас від столярної майстері «Ігри, що змінюють»;
– Проведення воркшопу по зелених насадженнях;
– Створення муралу на стіні будівлі;
– Висадка зелених насаджень;
6. Завершальний етап:
– Відкриття публічного простору;
– Аналіз результатів проєкту;
– Внесення конкурсу проєктів для творчої молоді «Нікополь: Комфортне довкілля» до Програми заходів міста;
– Винесення на голосування міської ради «Положення про громадський простір та залучення жителів до його планування».

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні проєкт та створення муралу в центрі покращить інфраструктуру та стане першим об'єктом благоустрою в місті створеним молоддю для молоді з урахуванням виявлених потреб та побажань громадян, а також учасники проєкту отримають нові знання та навички проєктної діяльності, командної роботи та поводження з зеленими насадженнями.

На глобальному рівні це покращить взаємодію громади з владою, створить новий інструмент виявлення її потреб щодо облаштування публічних просторів, надасть можливість для творчої самореалізації молоді, підвищить рівень культури волонтерства та благодійності.

Що буде далі?
Проведення конкурсу для творчої молоді за рахунок фінансування Британської Ради допоможе започаткувати його як щорічний та внести у Програму заходів міста, а отже і отримати фінансування з бюджету для щорічної реалізації найкращих ідей та проектів молоді.

Завдяки цьому кожного року школярі та студенти будуть мати змогу отримувати знання з проєктної діяльності та застосовувати їх на практиці. Створення муралу допоможе перетворити занедбану будівлю на окрасу центра міста та місце відпочинку і спілкування молоді та студентів. Висаджені зелені насадження будуть передані на баланс міста. 

Запровадження Положення про громадські простори покращить взаємодію та співпрацю влади та громадськості. А культура волонтерства та благодійності у місті отримає новий поштовх для розвитку.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 746 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 7,41 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 35,50 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 42,91

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту