Цифровий дендрологічний гід Житомира
переможців оголошеноЛокація
м. Житомир
Дати реалізації
Серпень – листопад 2021 року
Загальний бюджет проєкту
47 200 грн
Про що цей проєкт?
Дослідження PISA (Programme for International Student Assessment) з вимірювання природничо-наукової грамотності (science literacy) показали, що у підлітків України дуже низький рівень цього показника. У 2019 році було розпочато реалізацію проєкту «Цифровий гід “Дендрологічні таємниці парку родини Шодуар”». Розробили інформаційні кейси про унікальні рослини парку, створили дизайн для табличок, веб-додаток, встановили 11 інформаційних табличок з QR-кодами, що розповідають про дерева парку, містить історичні відомості про родину Шодуар. Але цього замало і проєкт потребує розвитку.
Мета цього проєкту – встановити інформаційні таблички з QR-кодами біля унікальних дерев’янистих рослин у популярних зонах відпочинку, і таким чином створити цифровий інформаційний простір для проведення просвітницьких заходів, популяризації природничої освіти, формування екологічної культури дітей та молоді.
Що плануємо робити?
В межах проєкту ми плануємо проаналізувати і обрати ті рослини, які будуть найбільш цікавими для жителів; виготовити таблички з QR-кодами, залучити студентів для розробки сценаріїв та проведення ними заходів, а саме:
– Квест «Про що говорять дерева?»;
– Ботанічні екскурсії;
– Екологічні уроки на природі для учнівської та студентської молоді.
Чого плануємо досягти?
На локальному рівні ми згуртуємо студентів і викладачів, сформуємо soft skills у молоді. Буде створено і встановлено в зонах відпочинку житомирян нові таблички з інформацією про унікальні рослини парку як матеріальну базу для проведення екскурсій, уроків біології, занять гуртків. Ще створимо міні-посібник для вчителів і керівників гуртків «Про що розкажуть дерева?».
На глобальному рівні в результаті проєкту буде підвищено рівень природничо-наукової грамотності і екологічної компетентності жителів міста.
Що буде далі?
Встановлені інформаційні таблички стануть дендрологічним путівником міста, їх використовиватимуть вчителі, керівники гуртків для роботи з молоддю. Крім того, їх можна використати для розвитку пішохідного туризму, краєзнавчої роботи.