Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Екохаб «RE:space – простір для екосвідомих людей»

Екохаб «RE:space – простір для екосвідомих людей»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 855

Локація
Івано-Франківська ТГ

Дати реалізації
Вересень 2021 – січень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
41 997 грн

Про що цей проєкт?
Щороку, за офіційними даними Міністерства енергетики та захисту довкілля України, населення України продукує 11 млн тонн сміття – близько 300 кг на людину. У нашій країні переробляють лише 3,2% відходів, а все інше потрапляє на сміттєзвалища. В той же час багато компаній-переробників закуповують вторинну сировину з-за кордону.

Проблемою є низький рівень екологічної культури та недостатньо розвинута інфраструктура роздільного збору та утилізації відходів у громаді.

Рішення, яке ми пропонуємо, полягає у створенні інноваційного простору для екосвідомих людей «RE:space», який буде об'єднувати такі функції: збір вторинної сировини від населення, дослідження та творчу переробку вторсировини в ексклюзивні вироби ручної роботи, подієвий майданчик для воркшопів та майстер-класів, автоматизовану сортувальну станцію.

Що плануємо робити?
У межах проєкту плануються такі заходи: толока та спільна вечеря з волонтерами, ремонтні роботи, закупівля обладнання, проведення інформаційної кампанії та висвітлення інформації про запуск проєкту, організація та участь у толоці «Всесвітній день прибирання». Після урочистого відкриття освітнього простору та громадської сортувальної станції «RE:space» відбудуться збір твердих побутових відходів від населення та резидентів «Інноваційного центру PROMPRYLAD.RE NOVATION» і щотижневі екскурсії, лекції з впровадження концепції zero waste для громади й учнів навчальних закладів міста на безкоштовній основі.

Чого плануємо досягти?
Після реалізації проєкту буде сформована «критична маса» екосвідомих людей, які зможуть впливати на пухвалення рішень місцевими органами самоврядування щодо висвітлення проблеми в місцевих ЗМІ, впровадження навчальних програм з підвищення екосвідомості в освітніх закладах міста, налагодження інфраструктури з роздільного збору ТПВ. В результаті це зменшить навантаження на сміттєзвалище в с. Рибне та покращить екологічну ситуацію в місті в цілому.

Розуміння проблеми сприятиме появі осіб, зацікавлених у створенні необхідної інфраструктури для збору ТПВ. Роблячи кроки для вирішення проблем на локальному рівні, ми даємо імпульс у вирішенні глобальних проблем.

Що буде далі?
Сталість проєкту буде забезпечуватися завдяки створенню екоспільноти однодумців, які на базі Екохабу будуть втілювати як власні, так і спільні проєкти, реалізації спільної програми та екопроєктів у місті з органами місцевого самоврядування та закладами освіти, продажу зібраної вторсировини компаніям-заготівельникам, плати за послугу для населення «досортування зданої вторинної сировини», абонплати за обслуговування «зелених офісів», проведення платних навчальних лекцій, майстер-класів, воркшопів, екскурсій та тематичних подій для комерційних організацій, здачі подієвого майданчика в оренду та внутрішнього дворика під екоподії, фешн-покази, тематичні форуми та воркшопи та завдяки благодійним внескам від громади.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 855

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту