Дитяча кімната соціального підприємства пенсіонерів – «До БА І ДІ»

Дитяча кімната соціального підприємства пенсіонерів – «До БА І ДІ»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 101
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,17
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 30,40
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 32,57

Локація
с. Крихівці

Дати реалізації
Серпень – вересень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
60 670 грн

Про що цей проєкт?
Підтримка пенсіонерів не є пріоритетною як для органів місцевого самоврядування, бізнесу, так і для благодійних фондів. Коли на цю категорію таки звертають увагу благодійники, допомога зазвичай обмежується разовою індивідуальною підтримкою самотніх людей віком за 75 років, які опинилися у кризових ситуаціях. Це якісно не змінює ситуацію та й віковий діапазон залишає поза увагою чимало пенсіонерів молодшого віку, які живуть ізольованим життям, не довіряють фондам або соромляться брати допомогу, яку не заробили, бо ще почувається активними.

З іншого боку, українська держава робить лише перші кроки в сфері інклюзії дітей з особливими потребами у систему дошкільної та шкільної освіти, зокрема не приділяється достатньо уваги організації інклюзивного дозвілля для дітей. Поруч із цим високий рівень щоденних навантажень батьків дітей з інвалідністю не завжди дозволяє їм забезпечити дітям необхідні умови для розвитку, самореалізації та якісного спілкування з однолітками. Необхідність постійно супроводжувати дитину не дозволяє батькам вирішити навіть найменші побутові проблеми, наприклад, відвідати лікаря чи державну установу, оскільки вони часто просто не мають, з ким залишити дитину, яка потребує особливої уваги.

Вирішенням усіх описаних проблем стане створення фізичного інклюзивного простору «Вдома у БА І ДІ», який працюватиме як соціальне підприємство і дасть можливість працевлаштувати осіб передпенсійного і пенсійного віку. Простір стане поєднанням відпочинково-ігрової кімнати з необхідним інклюзивним обладнанням для дітей від 2 до 10 років та кімнати/зали для проведення майстер-класів, тренінгів, розвивальних та танцювальних занять, воркшопів, спілкування.

Що плануємо робити?
Для реалізації проєкту потрібно розробити максимально комфортний для дітей та літніх людей дизайн дитячої кімнати з дотриманням стандартів інклюзії, провести оздоблювальні роботи, виготовити меблі та підготувати простір до відкриття. Після відкриття простору тут заплановані майстер-класи з виготовлення іграшок з сірникових коробків, майстер-класи з ліплення з глини та заняття легкою оздоровчою гімнастикою.

Чого плануємо досягти?
Проєкт допоможе підвищити рівень якості життя пенсіонерів у регіоні завдяки їх зайнятості в хабі. У дітей з інвалідністю розвиватимуться соціальні навички, зокрема, вміння будувати стосунки з нормотиповими дітьми. Усе це сприятиме досягненню однієї з цілей сталого розвитку, а саме – подолання нерівності.

Перший з мережі хабів «До БА І ДІ» до кінця поточного року зможе обслуговувати близько 200 пенсіонерів та людей передпенсійного віку. Тут вони будуть корисними громаді та відчуватимуть себе її активною частиною. Близько 60 сімей з дітьми від 2 до 10 років також будуть охоплені нашими послугами.

Що буде далі?
Запропонований проєкт є лише початком великої роботи ГО «БА І ДІ КЛУБ» із реалізації своєї стратегії до 2023 року. В цьому хабі працюватимуть 15 осіб пенсійного та передпенсійного віку. До 2022 року ми плануємо відкрити в Івано-Франківську ще 2 хаби в інших мікрорайонах, а до 2023 – 2 в місті Івано-Франківську та 3 в Івано-Франківській області. Розглядаємо можливість масштабування по Україні.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 101 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,17 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 30,40 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 32,57

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту