Майстерня переробки пластику «EcoREactive»

Майстерня переробки пластику «EcoREactive»

переможців оголошено
ПЕРЕМОЖЕЦЬ
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 1076
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 23,11
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 49,60
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 72,71

Локація
м. Івано-Франківськ

Дати реалізації
Серпень – грудень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
61 830 грн

Про що цей проєкт? 
Щороку населення України генерує близько 11 млн тонн твердих побутових відходів, лише 4% яких сортується і переробляється, а 93-96% відходів зберігається на полігонах. Природні особливості Івано-Франківська, його розташування в межиріччі Бистриць, наявність своїх «гір», озер, парків сприяють масовому відпочинку містян на природі. Водночас, ці території потерпають від низької еко-свідомості відпочивальників, які часто залишають після себе сміття, нищать та захаращують рекреаційні місця. Боротьбу з цим розпочали волонтери, проводячи просвітницьку діяльність та організовуючи різноманітні акції.

Так виникла необхідність створення майстерні з переробки пластику EcoREactive з простором для проведення еко-уроків, вигадування і втілення нових еко-ідей.

Що плануємо робити?
Реалізація проєкту передбачає ремонт приміщення (зокрема, облаштування санвузла, якого зараз взагалі немає, перекриття даху в місцях затікання) та облаштування простору з можливістю одночасного перебування до 20 осіб, а також проведення еко-акції з прибирання стихійних сміттєзвалищ на берегах Дністра в межах Дністровського каньйону, виготовлення панельних конструкцій для мозаїчних композицій з кришечок, проведення еко-уроку та зустрічі волонтерів для сортування ТПВ та переробки пластику.

Чого плануємо досягти?
Ремонт приміщення майстерні сприятиме створенню комфортних умов для організації просвітницьких заходів та роботи волонтерів. Демонстрація процесу роботи із пластиком – від категорії «сміття», до категорії «сировина» і далі – до «корисних речей», наголошення на шкідливості сміття сприятиме зростанню рівня еко-свідомості місцевого населення; поширенню практик сортування і переробки твердих побутових відходів й активізації інших громадських еко-ініціатив.

Що буде далі?
Облаштований простір, партнерські домовленості дозволять надалі забезпечувати формальні та неформальні зустрічі активістів і друзів організації у фактично власному приміщенні, до якого постійно маємо доступ.

Окрім того, поступово формується база потенційних замовників на вироби з пластику, наприклад, ОСББ, які збирають вторинні ресурси і вже озвучували потребу в штахетах для огорожі дитячих майданчиків, сходових пластинах для дитячих гірок; національні природні парки, комунальні підприємства, що обслуговують цвинтарі, вже обговорювали можливості співпраці у виготовленні лавочок для відпочинкових зон та зон пам'яті; організатори дитячих таборів та керівники закладів позашкільної освіти зверталися із пропозиціями спільної організації окремих освітніх заходів із своїми вихованцями.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 1076 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 23,11 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 49,60 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 72,71

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту