Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Бабусі на часі

Бабусі на часі

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 119

Локація
м. Кропивницький

Дати реалізації
Липень 2021 – січень 2022

Загальний бюджет проєкту
42 120 грн

Про що цей проєкт?
Україна входить до 30 найстаріших країн світу. Згідно з національним демографічним прогнозом на період до 2025 року частка осіб віком від 60 років становитиме 25 %. Літні люди все більше відчувають потребу отримати інформацію про те, як оформити пільги, оплатити комунальні платежі, придбати товари чи ліки онлайн, оформити заповіт тощо.

Але якщо до епідемії COVID-19 це було лише питання економії часу, то зараз бути активними користувачами електронних послуг це спосіб зберегти здоров'я, а можливо – і життя. Адже люди похилого віку – головна група ризику при коронавірусі.

Мета нашого проєкту – допомогти людям покоління 60+ набути навички цифрової грамотності шляхом практичних вправ, аби вони могли комфортно та безпечно жити в реаліях сьогодення, а також аби залучити їх до громадської активності через взаємодію з юними читачами.

Що плануємо робити?
В межах підготовчого етапу ми проведемо збір інформації про людей покоління 60+, які бажають навчатися; розробимо та розповсюдимо рекламні листівки; розробимо анкети про рівень знань цільової аудиторії; проведемо мотиваційні зустрічі з відомими людьми міста, що мають активну життєву позицію; облаштуємо сходи для установки розкладного переносного пандусу та змонтуємо бездротову кнопку виклику для людей з інвалідністю; закомплектуємо фонді бібліотеки необхідною літературою, підписками газет і журналів.

В межах основного етапу плануємо:
– Блок практичних вправ «Опанування навичками роботи в інтернеті»: як вмикати комп'ютер/смартфон, як поповнювати рахунок мобільного, як зареєструвати електронну пошту, як оплатити комунальні, як завести онлайн-банкінг. Також проведемо вправи «Безпечний Інтернет», «Гід із державних послуг – ваш помічник», «Фейсбук – це просто»;
– Творчу майстерню зі створення відеороликів та подальшого їх розміщення на сторінках бібліотеки та учасників у Facebook та YouTube за рубриками: «Бабусина казка в онлайні», «Дідусеві історії в онлайні».

Також плануємо регулярне спостереження за ходом проєкту: анкетування «Рівень задоволеності методами навчання і викладання», щотижневий аналіз ефективності навчання, моніторинг сімей учасників проєкту щодо доцільності та ефективності навчання їх рідних, систематичне інформування про хід проєкту «Бабусі на часі» в ЗМІ, ресурсах інтернету, в інформаційних зонах мікрорайону.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні навчання в рамках проєкту підніме рівень цифрових компетенцій літніх людей. Декому дозволить реалізувати свій творчий потенціал. Зокрема, міні-проєкти «Бабусина казка в онлайні» та «Дідусеві історії в онлайні» – міцний місток до внуків, сучасних та креативних.

На глобальному рівні проєкт підвищить якість життя покоління 60 +, допоможе їх соціалізації в інформаційному середовищі, допоможе відчути себе потрібними в громаді міста і країни.

Що буде далі?
Проєкт буде продовжено і надалі. Організатори проєкту матимуть стійку базу для навчання цифровій грамотності мешканців мікрорайону, а активна реклама проєкту «Бабусі на часі» сприятиме позиціюванню бібліотеки як хабу цифрової освіти. Місцеві жителі, вражені досягненнями учасників проєкту, прийдуть до закладу навчатися цифровій грамотності, стануть активними громадянами, будуть цікаво та з користю проводити вільний час та самореалізуватися.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 119

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту