«Вищанські посиденьки»
переможців оголошеноЛокація
Маловисківська громада
Дати реалізації
Липень 2021 – січень 2022 року
Загальний бюджет проєкту
43 390 грн
Про що цей проєкт?
В Маловисківській громаді відсутнє неформальне офлайн й онлайн навчання з медіаграмотності мешканців, в тому числі для сільського населення, осіб з інвалідністю та інших вразливих груп. Низька медіаграмотність населення породжує в громаді плітки, фейки, що негативно позначаються на емоційному та психологічному стані людей. Крім того, низька медійна грамотність не сприяє розвитку критичного мислення жителів громади і зменшує їх довіру до місцевої влади.
Ми хочемо провести навчання з неформальної освіти в змішаному форматі з використанням застосунку Google Meet задля підвищення медіаграмотності мешканців Маловисківської громади, що дасть можливість протидіяти фейкам, маніпуляціям, розвивати критичне мислення та сприятиме покращенню ментального здоров'я населення
Що плануємо робити?
В межах проєкту заплановано такі заходи
1) Підготовчий етап: організаційні зустрічі, створення сторінок проєкту в соціальних мережах, промоція проєкту, набір бажаючих навчатися медійної грамотності, матеріальне забезпечення проєкту, анкетування та здійснення аналізу даних;
2) Основний етап навчання:
– «Вищанські посиденьки: тобі, мені і кожному про медіаграмотність»;
– «Інформаційна гігієна. Імунітет»;
– «Інформаційна гігієна. Маніпуляції»;
– «Інформаційний простір та ментальне здоров'я людини»;
– «Пропаганда в нашому житті»;
– «Пропаганда під час війни»;
– «Фейки в громаді»
– «Стресостійкість. Як повернути собі рівновагу»;
– «Як фотографії обманюють людей»;
– «Безпека в інформаційному просторі та на дорозі».
3) Зимова ватра – підсумковий захід після реалізації проєкту з фідбеком від учасників навчань.
Чого плануємо досягти?
Реалізація цього проєкту на локальному рівні підвищить медіаграмотність населення нашої громади, зменшить кількість фейкової інформації в громаді через здатність мешканців критично мислити та перевіряти контент в медіапросторі, змінить ситуацію в громаді щодо емоційного та психологічного стану людей, підвищить рівноправний доступ до отримання неформальної освіти, зокрема, сільського населення, людей з інвалідністю, осіб пенсійного віку та інших вразливих категорій.
На глобальному рівні проєкт сприятиме міцному здоров'ю та благополуччю, доступу до якісної освіти, гендерної рівності, сталому розвитку спільноти та зміцненню діалогу між громадським суспільством та владою.
Що буде далі?
Наша ГО «Простір ідей» має досвід проведення заходів туристичного, інклюзивного та просвітницького напрямків, таких як «Школа майбутнього екскурсовода», «Різдвяне рандеву», «Зустріч у колі друзів». Тому започаткування «Школи медійної безпеки» буде доречно і цим самим зробить проєкт сталим, адже до формату офлайн-зустрічей додадуться зустрічі в онлайн-режимі.
Оскільки кількість населення громади збільшилася у зв'язку з приєднанням нових територій, які є віддаленими від центру громади м. Мала Виска, такі формати дозволять розширити цільову аудиторію та коло учасників із сільського населення.
Для самої Громадської організації «Простір Ідей» вплив проєкту «Вищанські посиденьки» дозволить розширити тематику навчань та коло її діяльності. Дасть поштовх до розвитку та самовдосконалення членів організації.