Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Облаштування відкритого громадського простору «На клумбі»

Облаштування відкритого громадського простору «На клумбі»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 408

Локація
смт Нове
 

Дати реалізації
Літо – осінь 2021 року

Загальний бюджет проєкту
43 859,40 грн

Про що цей проєкт?
У просторі смт Нове майже відсутні місця для дозвілля мешканців, а також системні заходи культурного спрямування, які б сприяли залученню громадян до життя громади селища та міста. 

Проте у 2019 відбулась квіткова ініціатива з висадженням саджанців лаванди на клумбу і почалась Лавандова історія в смт Нове. Були проведено декілька толок з прибирання простору занедбаної клумби, а також відбулось декілька культурних подій. В результаті перетворення, проведення публічних подій відбулось незначне згуртування місцевих мешканців та небайдужих у створенні позитивної зміни в просторі селища Нове. Почали змінюватись клумби довкола, які довгий час були занедбаними – біля школи, біля магазинів, вздовж тротуару. Під час робіт з догляду на клумбі відбуваються діалоги з тими, хто проходить повз та цікавиться. Досить багато людей схвально відгукуються та підтримують позитивну зміну раніше занедбаної клумби.

В межах проєкту ми прагнемо створити осередок культурного життя шляхом облаштування громадського простору з креативними елементами біля вже існуючої лавандової клумби. Це урізноманітнить дозвілля молоді селища та підвищить їх культурний розвиток.

Що плануємо робити?
В межах проєкту заплановано такі заходи:
– Підготовка та створення тексту шаблону(ів) повідомлень для інформування на асфальті про місцезнаходження простору «На клумбі»;
– Замовлення лавок, урн, велопарковки, елементів для ремонту електричного живлення на щитку роздачі електромережі, а також атмосферних елементів: прапорців, гірлянди з ліхтарів, подовжувача, колонки, матеріалів для створення підтримувачів: фарби, пензлів, наждаку, рукавичок;
– Нанесення на асфальті повідомлень для інформування мешканців про простір;
– Замовлення інструментів для догляду та поливу лавандової клумби;
– Ремонт електричного живлення на щитку роздачі електромережі;
– Створення інфоафіш та інформування в місцевих групах онлайн мешканців громади селища про початок реалізації проєкту;
– «Мотивашки на асфальті» – реклама простору з мотиваційними написами;
– Публічний полив/догляд клумби «Хранителі клумб» з висвітленням;
– Заходи «Радіо на клумбі» та «Аудіокнига на клумбі»;
– Встановлення лавок, урн та велостоянок;
– Створення об'єкту «Арт-бордюр» – напис на бордюрі;
– Партнерський безпековий захід з залученням представників Патрульної поліції та партнерської організація ГО «Агенція сталого розвитку “Хмарочос”». Майстер-клас зі створення світловідбивачів;
– Розмова на місцевому радіо м.Кропивницький (Суспільне) про втілення проєкту соціальної дії;
– Аналіз проєкту та підготовка звіту.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні буде облаштовано місце для відпочинку та дозвілля молоді селища, створено можливість для проведення культурних заходів, створено спільно з небайдужими волонтерами «Арт-бордюр» мотиваційний напис вздовж бордюра клумби. Цим простором кожного дня будуть користуватися люди.

У 2022 році у відкритому громадському просторі «На клумбі» будуть проводитись події організовані вже учасниками волонтерами, що брали участь у облаштуванні простору. Завдяки реалізації проєкту підвищиться культурний рівень громади, люди більш відкрито говоритимуть, звідки вони, та пишатимуться унікальністю місця, де живуть. Про втілення проєкту в селищі дізнається також громада міста та області.

Реалізація цього проєкту глобально вплине на зміни в громадах, які шукають можливості для створення культурних місць, відкритих просторів, оскільки існує багато закинутих парків, які мають свої закинуті-забуті клумби, алеї, що теж можуть поступово відроджуватись та перетворюватись на відкриті громадські простори, які сприятимуть створенню осередків культурного життя в громадах. 

Що буде далі?
Відкритий громадський простір продовжить існувати для вільного та безпечного відпочинку, а клумба ростиме та квітнутиме кожного року, ставатиме окрасою селища, громади, області. Інформування про історію від Лавандової ініціативи до створення облаштованого громадського простору продовжиться і надалі на всіх можливих заходах. Культурні події , а саме «Радіо на клумбі» та «Аудіо книга на клумбі» відновляться по настанню наступного теплого періоду.

Догляд за лавандовою клумбою продовжиться, оскільки лаванда є багаторічною рослиною і для саджанців потрібно декілька років для утворення великого лавандового куща. Впродовж осені-весни відбудеться аналіз кількості саджанців наявних на клумбі та кількості потрібної для відновлення.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 408

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту