Графіті джем «Одна лінія»

Графіті джем «Одна лінія»

переможців оголошено
ПЕРЕМОЖЕЦЬ
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 104
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 6,77
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 45,50
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 52,27

Локація
м. Сєвєродонецьк

Дати реалізації
Липень – жовтень 2021 рік

Загальний бюджет проєкту
48 444 грн

Про що цей проєкт?
Постіндустріальні міста, такі як Сєвєродонецьк, мають у своїй структурі чимало одноманітних просторів типової забудови у житлових масивах та індустріальних промзонах, які є показником низької привабливості міського простору. Це призводить до розвитку таких проблем як низький рівень громадської безпеки, через що зменшуються кількість прогулянок містом. Формується імідж непривітного та постійно сірого місця, в якому відсутній культурний аспект.

В Сєвєродонецьку є позитивний досвід розпису стін та створення муралів. Ми пропонуємо підвищити привабливість міського простору шляхом розпису стіни спортивної школи молоддю під час графіті-джему міста Сєвєродонецьк.

Що плануємо робити?
– Інформування громади міста про хід реалізації проєкту шляхом поширення інформації у соціальних мережах, на обласному радіо та телебаченні, анонс фестивалю в соціальних мережах; 
– Відбір учасників;
– Закупка та доставка матеріалів, необхідних для фестивалю: підбір матеріалів, вибір постачальників, отримання рахунків, здійснення оплати, організація доставки матеріалів, приймання та інвентаризація отриманих матеріалів;
– Підготовка до фестивалю: підготовка, доставка та монтаж риштування у вигляді вежі тури,  підготовка та доставка аерозольної фарби до локації, підготовка стіни для проведення фестивалю – зачистка стіни та нанесення фонового кольору;
– Проведення графіті-фестивалю;
– Створення трьох інформаційних сюжетів в місцевих ЗМІ щодо реалізації проєкту: репортаж на телебаченні, стаття в газеті, матеріал для соціальних мереж;
– Надання звітності по проєкту. 

Чого плануємо досягти?
Мурали створять відчуття, що місце про тебе піклується. Це робить такі злочини, як вандалізм, вживання наркотиків і грабіж, менш імовірними. Мурали контрастують з негативними наслідками впливу бетону та асфальту на психологічне здоров'я і можуть мати терапевтичні переваги для найбільш вразливих верств населення. Через візуальну естетику, мурали сприяють відчуттю ідентичності, приналежності, прихильності, вітання та відкритості, а також зміцнюють комунікативну компетентність мешканців. Мурали пропонують доступ до мистецтва і творчого самовираження без витрат і класових бар'єрів, пов'язаних з музеями та галереям.


В межах проєкту до створення розпису на стіні спортивної школи міста буде залучено не менше 50 осіб та 5 представників адміністрації спортивного закладу, а результати проєкту будуть висвітленні не менше ніж в 3 місцевих ЗМІ, загальна аудиторія близько 30 000 осіб. Можливість побачити готову роботу отримають мешканці не менш ніж трьох районів міста, загальна аудиторія близько 50 000 осіб. 
 

В межах конкурсу фото на фоні стіни з обов’язковою умовою ставити до публікацій хештеги #Activecitizensua #Britishcouncil учасники отримають цінні призи у вигляді екоторбинок з логотипом фестивалю. До того ж створення такої роботи надихне інших авторів місцевих, інноваційних, урбаністичних проєктів для впровадження своїх ініціатив на вулицях міста.

Що буде далі?
На прикладі цього проєкту молодим митцям буде продемонстровано, як можна працювати з міським середовищем та налагодити комунікацію з місцевими органами влади. З-поміж учасників джему буде створено групу однодумців, які готові до змін через написання наступних проєктів та висування їх на різних конкурсах, програмах з метою отримання підтримки на їхню реалізацію.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 104 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 6,77 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 45,50 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 52,27

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту