Майстерня для творчості та ремонту старих речей
:Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
Локація
м. Одеса
Дати реалізації
Липень – листопад 2021 року
Загальний бюджет проєкту
58 354 грн
Про що цей проєкт?
Нестабільна ситуація в Україні та карантин призвели до падіння рівня життя у місті, немає можливості збирати кошти на благоустрій двору, а 20% дітей у нашому будинку виховуються без батька, тому не мають фінансової змоги відвідувати секції та гуртки. Це створює проблему фізичного та творчого розвитку дітей та підлітків, погіршує настрій і самопочуття батьків, та людей похилого віку. Активісти вже почали працювати над розв'язанням цієї проблеми: власноруч робити дрібний ремонт у дворі, прикрашати під'їзди, сортувати сміття, робити годівниці для птахів зі старих дошок, збирати старий одяг для виготовлення іграшок і декору тощо.
Для подальшої діяльності їм потрібна майстерня на базі господарського приміщення, де діти будуть працювати спільно з батьками та сусідами, щоб давати старим речам нове життя та створювати з них щось нове.
Що плануємо робити?
– Закупити необхідні будматеріали;
– Виконати будівельні роботи, зокрема вирівняти підлогу та стіни, виготовити металевий стіл і стелаж, встановити вентиляцію та світильник;
– Провести майстер-класи «Що для чого», «Як це влаштовано», «Кото-будинок», «Різдвяні прикраси», «Збери з двох одну машинку»;
– Майструвати та готувати спільні заходи для дітей згідно режиму робіт;
– Підготувати звітність за проєктом.
Чого плануємо досягти?
На локальному рівні: налагодження стосунків між сусідами різних вікових категорій, навчання дітей дрібному ремонту, діти з інвалідністю з сусідніх дворів також зможуть відвідувати майстерню, мешканці будуть заощаджувати кошти на ремонт загальних дворових виробів тощо.
На глобальному рівні: приклад раціонального використання речей та їх переробки, збереження довкілля, приклад взаємовідносин між громадою через сумісну працю, сприяння розвитку інклюзивного суспільства.
Що буде далі?
Майстерня дасть можливість зберігати інструменти в належному стані, займатися ремонтом садових інструментів для робіт по доброустрою двору, а також можливість розібрати та полагодити велосипед чи самокат. Кожен мешканець буде мати змогу робити щось разом з дітьми, ремонтувати речі в будь-яку погоду цілий рік. Цікавими виробами та підтриманням в доброму стані дворових елементів та меблів ми будемо залучати все більше сусідів і громаду до спільної праці. Надалі заплановано майстер-класи на постійній основі за визначеним графіком.