Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
«Галявина туристична – враження фантастичні»

«Галявина туристична – враження фантастичні»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 287

Локація
м. Рені

Дати реалізації
Серпень 2021 року – лютий 2022 року

Загальний бюджет проєкту
35 928 грн

Про що цей проєкт?
Туристична сфера міста потребує розвитку: в міському парку перемоги два роки тому створено мультинаціональну культурну резиденцію «DanubeHQ», але вона не працює повною мірою та потребує активного розвитку. Мешканці висловлюють пропозиції по впровадженню освітніх елементів, пропонують додати зони відпочинку, місця, де можна отримати інформацію про край і сфотографуватись.

В межах проєкту планується зробити місто Рені Одеської області більш привабливим для туристів, облаштувати резиденцію «DanubeHQ» фотозонами «Камінь римської дороги» та «Квіткова повозка», а також встановити мапу туристичного маршруту «Рені туристичний» на в’їзді в місто.

Що плануємо робити?
1. Інформаційні таблички:
– Скласти перелік об’єктів культурної спадщини;
– Затвердити тексти для табличок з QR-кодами цих об’єктів;
– Перекласти їх на мови англійську, румунську, болгарську, гагаузьку мови, – і виготовити;
– Провеcти перемовини з господарями будівель та власниками, на балансі яких утримутюься об’єкти культурної спадщини, про встановлення інформаційних табличок на їхній приватній власності;
– Провести два пробні заходи біля табличок і опитування серед учнівської молоді на знання матеріалів, що входять до інформаційних текстів табличок.

2. Фотозони
– Вирішити питання землевідведення під встановлення фотозон в міському парку – узгодити з Ренійською міською радою місцерозташування двох фотозон в парку;
– Затвердити ескізи фотозон «Камінь римської дороги», квіткової композиції «Квіткова повозка»; – Провести конкурсний відбір ескізів художників та творчих людей Рені;
– Привезти в Рені камінь з села Новосільське та стару повозку з села Долинське, а також закупити необхідні матеріали для проєкту;
– Встановити композиції двох фотозон в місцевому парку та провести три екскурсійні заходи біля нововстановлених зон з бесідами, виступами молодих екскурсоводів про історію Ренійщини зі стародавніх часів до сьогодення.

3. Листівки
– Провести конкурсний відбір світлин з краєвидами Рені – відібрати 10 найкращих знімків, видати у типографії АРТ-Юг 50 наборів листівок світлин «Рені туристичний»;
– Провести бібліотечні уроки серед учнівської молоді громади на знання про край, переможцям конкурсних завдань вручити призи – листівки «Рені туристичний».

4. Мапа
– Обговорити та скласти мапу у масштабі 1:100 та виготовити мапу за допомогою комп’ютера;
– Вести моніторинг проєкту, проводити засідання робочої групи з етапів проєкту – весь час ходу проєкту;
– Встановити мапу на в’їзді до міста;
– В межах заходів про просування знань про край провести екскурсії школярів за маршрутом мапи бібліотекарями, вчителями громади.

Також плануємо кожного місяця проводити заходи та презентації поступового відкриття та встановлення об’єктів проєкту (фотозон, табличок, мапи). Звітувати про закінчення проєкту.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні: буде створена єдина мапа туристичних об’єктів Ренійщини, на мапі будуть позначені основні туристичні точки та об'єкти культурної спадщини міста, розроблені таблички з QR-кодами з інформацією декількома мовами, встановлені фотозони етно- та історичного напрямку, надруковані листівки з краєвидами Рені.

На глобальному рівні: після облаштування і розміщення фотозон можна буде започаткувати нові цікаві заходи, екскурсії для туристів і гостей, які отримають знання по історії місцевості, що підвищить зацікавленість молоді у знайомстві з історією, в бібліотеках з’являться нові читачі, покращаться показники відвідувань, книговидачі та кількість масових бібліотечних заходів, що має вплив на стан просвітницького та патріотичного виховання в громаді.
 

Що буде далі?
В парку зони збережуться на довгі роки, бо будуть виготовлені з якісних матеріалів, з дотриманням усіх будівельних вимог, як і мапа на в’їзді в місто. Таблички з кодами на об’єктах культурної спадщини будуть встановлені в зручних місцях, що не заважатиме при ремонті будівель, не будуть досяжні для вандалізму, заохочуватимуть до вивчення їхніх складових. Будуть завжди проводитися екскурсії, заходи освітнього туризму, уроки краєзнавства, квести, флешмоби.

За результатами проєкту буде продовжено краєзнавчу, дослідницьку та видавничу діяльність організації «Наше наследие» по збереженню культурної спадщини Ренійщини. Результати досліджень в ході проєкту будуть передані в місцевий музей та до краєзнавчої картотеки центральної районної бібліотеки.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 287

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту