Smart City Фермерство
переможців оголошеноЛокація
м. Одеса
Дати реалізації
Серпень 2021 року – січень 2022 року
Загальний бюджет проєкту
43 199 грн
Про що цей проєкт?
Проблема сталого харчування є актуальною для українських міст і пов’язана з питанням якості та екологічної безпеки продуктів, доступності органічної та екологічно чистої їжі, відсутністю належного поводження з відходами харчових продуктів тощо. Міське садівництво та городництво має в Україні тривале «дачне» культурне підґрунтя, проте кількість таких ділянок скорочується у зв’язку, зокрема, з активною забудовою міст.
Впровадження сіті-фермерства – вирощування на території сучасних житлових комплексів свіжої зелені, фруктів та овочів, – допоможе створити коротший ланцюг харчових продуктів. Їхнє виробництво та споживання стане більш сталим, зменшиться кількість відходів харчування тощо. В межах проєкту, зокрема, планується створення практичних відеоуроків для навчання через YouTube.
Що плануємо робити?
– Створити робочу групу проєкту та розробити курс тренінгів як в офлайн, так і онлайн форматі. Організувати локації для проведення тренінгів, залучити тренерів, розповсюдити рекламну інформацію, запросити ЗМІ та всіх охочих відвідати тренінг з сіті-фермерства;
– Проведести тренінги, а саме: короткий теоретичний курс із сіті-фермерства, курс техніки безпеки, практичний курс висадки та догляду за рослинами тощо. Проведення зйомки тренінгів;
– Монтування знятого матеріалу та завантаження онлайн-уроків на Youtube-каналі;
– Отримання зворотного зв’язку від учасників, спостерігачів, партнерів;
– Підведення підсумків проєкту та звітування.
Чого плануємо досягти?
Вирощуючи в сучасних житлових комплексах свіжу зелень, фрукти і овочі, люди стають активними учасниками продовольчої системи і підтримують екологію. Проєкт покликаний залучити якомога більше міських жителів (від дітей шкільного віку і до людей поважного віку) до розвитку міського фермерства, які можуть зробити свій внесок у розв’язання глобальних проблем на локальному рівні: виростити собі сніданок або обід, який не буде містити пестицидів; витрачати на 90% менше води, ніж в традиційному сільському господарстві; до того ж smart-фермерство – це практично безвідходне виробництво.
Що буде далі?
Люди, які вже здобули відповідні знання у сфері домашнього фермерства, будуть передавати цю інформацію іншим членам громади. Позитивно впливати на самоорганізацію громади та сталий розвиток сіті-фермерства через групи в соціальних мережах, месенджерах, живе спілкування «у дворі на лавці».