Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Сексуальна освіта та статеве виховання в закладах освіти

Сексуальна освіта та статеве виховання в закладах освіти

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 149

Локація
м. Полтава

Дати реалізації
Листопад 2021 – березень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
25 240 грн

Про що цей проєкт?
У нашій системі освіти питання сексуальної освіти є «табуйованою» темою, тому діти залишаються без відповідей на питання, які їх цікавлять. Наслідками замовчуванням цього питання є підліткові вагітності, збільшення рівня сексуального насилля, збільшення рівня захворювання хворобами, що передаються статевими шляхами, збільшення кількості розлучень, випадки суїцидів та ризикованої поведінки.

Тож ми пропонуємо провести навчально-методичні заходи для працівників та спеціалістів освітнього простору з питання статево сексуальної грамотності дітей та молоді. Це дозволить розширити уявлення про закономірності сексуального розвитку дітей та молоді, обговорити причини та ризики сексуального насилля серед дітей та молоді, а також допоможе впровадити спеціальні програми для закладів освіти.

Що плануємо робити?
Підготовка до проведення навчально-методичних заходів включатиме друк інформаційних плакатів про репродуктивну систему чоловіків та жінок, які залишаться у педагогів, закупівля книг на тему сексуальної освіти, зокрема «Малечі про інтимні речі» Юлії Ярмоленко, Мар'яни Гілевич; «Життя онлайн» Луї Стовел; «Читати заборонено (Майже) таємний посібник» Ілони Айнтвольт, консультація із тренерами та закупівля інших необхідних для події речей. Після цього буде проведена серія семінарів для представників освіти (не менше 50 осіб).

Чого плануємо досягти?
Результатом проєкту буде ментальна готовність представників освіти до обговорення та висвітлення питання сексуальної та статевої грамотності як предмету, який необхідно ввести в кожен освітній заклад; зменшення «табуйованості» термінів та випадків небажаної вагітності, сексуально насильницької діяльності в закладах освіти; ведення статистики цієї проблематики не лише серед закладів Полтави, а й усієї України; підготовка та практичне втілення кейсів для навчання представників освіти із теми статевої та сексуальної грамотності міста Полтави; використання практичних порад для роботи педагогів із батьками, дітьми та молоддю, створення довірливих стосунків у колективі; демонстрація того, що педагог може бути першоджерелом і довіреною особою дітей та молоді у питанні дорослішання, а також попередженні і вирішенні наслідків сексуального насилля.

Що буде далі?
Вплив проєкту можна масштабувати на батьків, а потім на дітей та підлітків навчальних закладів. Провівши навчання з працівниками освіти, підвищимо не тільки освітній рівень, а й мотивуватимемо їх до спільної співпраці з батьками та дітьми. 

Учасники семінарів після закінчення отримують примірник роздрукованої брошури та презентації на свої електронні пошти, а також відеоматеріали та список літератури, рекомендованої для подальшого використання серед представників освітнього процесу та учнівської молоді. Книги та роздруковані плакати залишаться в закладі освіти.

 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 149

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту