«Школа – територія миру»
переможців оголошеноЛокація
Диканська ТГ
Дати реалізації
Вересень – травень 2022 року
Загальний бюджет проєкту
48 624 грн
Про що цей проєкт?
Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу. Протягом останнього року збільшилася кількість запитів й до практичного психолога Диканського НВК імені М.В. Гоголя. Зараз в Україні діє експеримент «Мирна школа», який пілотується у 10 закладах України, але Полтавщина не увійшла до переліку регіонів для пілотування цієї моделі. Тому ми вирішили створити експеримент у своїй громаді самотужки.
Тож пропонуємо забезпечити психологічно комфортне освітнє середовище опорного закладу «Диканський НВК імені М.В Гоголя», вільного від різних форм насильства та дискримінації до весни 2022, шляхом проведення воркшопу з основ ненасильницького спілкування, тренінгу з розвитку навичок діалогу та практикуму з використання гри «Територія без провини» для 20 вчителів закладу та розробки методичних матеріалів для закріплення набутих знань та навичок щодня в освітньому процесі та навчання учнів і батьків відновним практикам на годинах спілкування та батьківських зборах.
Що плануємо робити?
Плануємо обрати спікерів проєкту, які самотужки підготують навчальні матеріали, відібрати учасників проєкту, замовити настільну гру «Територія без провини», підготувати методичні матеріали всіх тренінгових занять проєкту, розробити дизайн навчальних матеріалів, закупити канцелярію та провести практичні заняття проєкту.
Чого плануємо досягти?
Після проведення проєкту 20 вчителів 1–7 класів закладу знатимуть та використовуватимуть на практиці 4 кроки ненасильницького спілкування, застосовуватимуть ефективні навички спілкування у форматі гри в освітньому процесі разом із 462 учнями. У 20 класах закладу, де здобувають освіту 462 учні, впровадяться відновні практики. Учні вирішуватимуть конфлікти мирним шляхом. На 20% зменшилася кількість запитів до практичних психологів щодо вирішення міжособистісних конфліктів.
Що буде далі?
Надалі учителів, що пройшли тренінг, підтримуватимуть наставники проєкту. В онлайн-спільноті проєкту будуть продовжуватися різноманітні активності. Також після реалізації проєкту буде розроблено шкільну модель комфортної і безпечної школи, вільної без насильства та дискримінації шляхом впровадження відновних практик до серпня 2022 року.
Проєкт буде масштабуватися на рівні Полтавської області у 2022 році, а саме популяризуватиметься на курсах підвищення кваліфікації вчителів основ здоров’я, практичних психологів та соціальних педагогів, заступників директорів та директорів закладів загальної середньої освіти. Настільна гра «Територія без провини» залишиться у школі, тож учні 1–7 класів зможуть грати у неї на перервах.