Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Освітньо-мистецька ініціатива «Stereobreakers»

Освітньо-мистецька ініціатива «Stereobreakers»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 164

Локація
Охтирська ОТГ

Дати реалізації
травень – листопад 2021 року

Бюджет
72 600 грн

Про що цей проєкт?
На сьогодні проблематика стереотипного мислення та ставлення щодо ромської громади у суспільстві, на жаль, залишається актуальною. Відсутність достовірної інформації в медіапросторі про народ, який проживає на українських землях протягом останніх шестисот років, породжує низку непорозумінь та часто сприяє утвердженню існуючих стереотипів. Це в свою чергу стимулює поширення агресії, а подекуди навіть призводить до насилля.

Так, жителям нашої громади наразі маловідомі окремі сторінки в історії краю, де роми відігравали важливу роль в його розвитку. Натомість в повсякденному житті та спілкуванні ми спостерігаємо досить упереджене ставлення, мову ворожнечі та використання стереотипізованих кліше. Аби зробити перші кроки для зміни наявної ситуації треба наповнювати інформаційний простір альтернативними правдивими матеріалами.

Мета нашого проєкту – створити інформативно-мистецький продукт, а саме перформанс та соціальний ролик задля руйнування стереотипів щодо ромів у суспільстві та підвищення позитивного сприйняття власної ідентичності представниками ромської громади.

Що плануємо робити?
В межах проєкту заплановано такі заходи:
– Налагодження співпраці з партнерами;
– Формування команди проєкту, укладання договорів;
– Розробка освітньої програми та навчальних матеріалів;
– Виготовлення рекламної продукції і запуск рекламної кампанії заходу, поширення оголошення про набір учасників проєкту;
– Проведення дводенного тренінгу з проблематики захисту прав людини на прикладі ромської громади;
– Проведення чотириденної театральної майстерні;
– Публічний показ перформансу;
– Запис перформансу на відео та подальший монтаж і поширення ролика;
– Збір та аналіз зворотнього зв’язку від учасників та глядачів відеоролика, звітування.

Чого плануємо досягти?
В рамках реалізації проєкту буде проведено дводенний тренінг, де 15 молодих людей пройдуть навчання з тематики прав людини, дізнаються про причини,  наслідки виникнення стереотипів та способи їх подолання. Буде встановлено комунікацію між ромською та не-ромською молоддю громади, а запрошені в якості учасників молоді ромські активісти стануть свого роду мотиваторами для включення місцевих ромів до активної участі в громадському житті. 

Окрім того, описані вище результати посприяють приверненню уваги до проблематики стереотипного відношення до ромів, руйнуванню стереотипів щодо ромської культури, популяризації ромської ідентичності всередині ромської громади, зросту популярності перформативного мистецтва в Україні як інструменту вирішення соціальних проблем, збільшенню попиту на ромську культуру, інтеграції нових форм навчання, а також арт-активізму.

Що буде далі?
Очікується, що досвід взаємодії в рамках проєкту послужить важливим поштовхом для подальшої взаємодії та спільних ініціатив його учасників. У разі необхідності такі ініціативи отримають менторську підтримку команди проєкту. Також учасники будуть залучатися до майбутніх проєктів команди.

Окрім того, матеріали, відзняті в ході реалізації проєкту, а також створений відеоролик в перспективі можуть використовуватись як дидактичні матеріали  в освітніх проєктах та ініціативах, а також на уроках громадянської освіти у навчальних закладах ОТГ, про що вже проведено попередні перемовини із адміністраціями закладів.

 

 

 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 164

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту