Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Культурно-туристичний маршрут спадщиною Ліщинських

Культурно-туристичний маршрут спадщиною Ліщинських

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 356

Локація
с. Кияниця

Дати реалізації
травень – вересень 2021 року

Бюджет
86 843,95 грн

Про що цей проєкт?
Одним із елементів розвитку туризму у Сумському районі є відродження історико-архітектурних пам’яток. За 29 км від Сум знаходиться унікальний маєток Ліщинських збудований наприкінці ХІХ ст. за проєктом архітектора Василя Герасимовича Залеського, який зберігся і нині продовжує дивувати своєю художньою оригінальністю. Унікальність парку для Сумської області полягає у тому, що тут зустрічаються не характерні для регіону дереваː платани, гінкго, бархат амурський, горіхи сірий і чорний, срібляста ялина, сосна Веймутова, ялина каліфорнійська, канадська і віргінська, клен червоний і Шведлера.

Створення нових туристичних маршрутів дозволить промотувати локальний туризм, допоможе краще зрозуміти історію українського народу, сприятиме культурному розвитку, залученню інвесторів, активізації підприємницької діяльності.

Наша мета – сприяти розвитку зеленого туризму у с. Кияниця шляхом створення і популяризації екомаршрутів у лісопарковій зоні на території садиби Ліщинських, що є справжньою окрасою села та однією із візитівок Сумського регіону.

Що плануємо робити?
– Провести зустріч із представниками місцевої влади, аби обговорити проєкт;
– Розробити план маршруту з точками відпочинку;
– Розробити зовнішній вигляд інформаційних стендів, вказівників, місць відпочинку, смітників, наповнити сайт інформацією;
– Висадити дерева;
– Придбати необхідне обладнання для облаштування туристичних маршрутів;
– Встановити інформаційні стенди з QR-кодами, вказівники, місця відпочинку, смітники;
– Залучити медіа та популяризувати маршрут через соціальні мережі;
– Провести відкриття маршруту;
– Організувати екскурсію для школярів Новосічанської ЗОШ та студентів Сумського НАУ до маєтку Ліщинських;
– Запросити бажаючих на екскурсію до маєтку Ліщинських через представників місцевої влади;
– Моніторити кількість відвідувачів через хештеги у соціальних мережах;
– Підготувати звіт.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні буде розроблено новий та удосконалено існуючий культурно-туристичний маршрут у с. Кияниця на території маєтку Ліщинських. Це підвищить рівень знань з історії Сумського регіону серед населення. Маршрут стане зоною для комфортного рекреаційного відпочинку.

На глобальному рівні проєкт об'єднає зусилля органів державної влади та органів місцевого самоврядування, представників туристичного бізнесу, інших галузей економіки та інститутів громадського суспільства для популяризації України у світі і формування іміджу України як країни привабливої для зеленого туризму.

Що буде далі?
З розвитком екотуризму місцеві громадяни можуть надавати послуги з оренди житла, а також проводити екскурсії. Це спонукатиме місцеве населення до збереження історичних та культурних об’єктів. Включення місцевого населення в надання послуг сільської гостинності та прийом туристів викликає реальну потребу у збереженні й захисті місцевої природи.

Оскільки культурно-туристичний маршрут створюється з метою довгострокового функціонування, буде залучено місцеве населення для догляду та збереження території маєтку у належному стані. Також проєктом передбачено висадження нових рослин для початку відновлення лісопарку. В подальшому це буде впливати на екологічну сталість проєкту.


 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 356

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту