Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Культурно-просвітницький простір «Ярославецький парк»

Культурно-просвітницький простір «Ярославецький парк»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 1241

Локація
с. Ярославець

Дати реалізації
травень – жовтень 2021 року

Бюджет
77 510 грн

Про що цей проєкт?
«Ярославецький парк» закладений ще в 17 ст. став сумним прикладом недбалого ставлення поколінь до своєї історичної спадщини. На території парку тривалий час не проводились заходи з ландшафтного дизайну, тому парк перетворився на хащі, утворилися стихійні звалища. При цьому мешканцям села немає, де проводити своє дозвілля змістовно та корисно. Це призвело до того, що весь свій вільний час люди проводять по домівках (молодь в гаджетах, старша частина перед телевізорами), зникло живе спілкування. Занедбаний стан пригнічує мешканців, не використовується туристичний-потенціал регіону.

Наша мета – створити в с.Ярославець на території парку, котрий був закладений відомим козацьким родом Кочубей ще в 17 ст., комфортний простір для дозвілля та живого спілкування задля згуртування та активізації громади, збереження культурно-духовної спадщини, підвищення туристичної привабливості села та його сталого розвитку.

Що плануємо робити?
– Придбаємо будівельні матеріали, розчистимо територію від кущів та чагарників, зберемо сміття. Встановимо бордюр, завеземо землю та посадимо троянди, організуємо вивіз зібраного сміття та гілок. Після цього встаноимо лавочки, сміттєві урни, ліхтарі вуличного освітлення;
– Облаштуємо сцену-подіум, фотозону, інформаційні табло, напишемо сценарй відкриття заходу, проведемо рекламну та інформаційну кампанію про відкриття простору;
– Проведемо концертну програму з елементами історичних вставок, перерізання червоної стрічки, запросимо всіх відвідати вже існуючий простір;
– Підготуємо матеріал для урока в школі «Славний козацький рід Кочубеїв в Ярославці та його вклад в розвиток регіону»;
– Проведемо опитування на відкритті простору, опитування в соціальних мережах, підведемо підсумки проєкту та відзвітуємо за використані кошти та реалізацію проекту.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні в парку будуть встановлені лавочки, сміттєві урни, ліхтарі вуличного освітлення, інформаційне табло про історію створення та засновників парку, буде облаштована клумба з трояндами, сцена-подіум, фотозона у вигляді серця з об'ємним написом «Ярославець».

Проєкт об’єднає мешканців у сильну громаду, яка буде доглядати за сквером, та дасть поштовх у подальшому відновлені історичних пам’яток парку. Створена охайна зона буде використовуватися для комфортного простору, дозвілля та живого спілкування. Локація  дозволить організовувати та проводити різноманітні фестивалі, покази кіно під відкритим небом. Завдяки інформаційним табло, відвідувачі можуть розширити свій кругозір з історичного минулого.

На глобальному рівні простір стане основою відродження іміджу села як важливого історико-культурного місця регіону, що приверне увагу туристів. Відбудеться встановлення сталих зв’язків з істориками та науковцями з Європи, котрі займаються вивченням роду Кочубей. Підвищиться обізнаність населення про його історичну спадщину.

Що буде далі?
Після закінчення проєкту «Ярославецький парк» буде активно використовуватися як простір, де можуть проводити свій вільний час місцеве населення та гості села. Ця локація стане визначною пам’яткою, свого роду візитівкою села Ярославець. Відділ культури, громадськість зможуть вільно використовувати простір для проведення фестивалів, екскурсій, музичних вечорів, далі розвивати територію. Місцева школа зможе залучити територію для проведення уроків в неформальному вигляді на свіжому повітрі. Усі школи зможуть вільно отримати пакет лекційного матеріалу з презентаціями для проведення уроків про козацький рід Кочубеїв та їхній вклад в розвиток регіону.

 

 

 

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 1241

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту