«Друге життя побутових відходів»

«Друге життя побутових відходів»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 423
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 17,17
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 48,33
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 65,51

Локація
Золотниківська ОТГ

Дати реалізації
Липень 2021 — лютий 2022 року

Загальний бюджет проєкту
42 790 грн

Про що цей проєкт?
Екологічна ситуація на території Золотниківської громади є загрозливою. Збільшення стихійних сміттєзвалищ, погіршення санітарного стану, збільшення рівня захворюваності, необізнаність у сфері екологічної освіти може призвести до катастрофи.

Ідея проєкту — навчити сортувати сміття дітей та молодь Золотниківської ОТГ шляхом встановлення баків для роздільного сортування сміття. Також проводитимуться просвітницькі компанії щодо екологічної освіти, акції, тренінги щодо сортування та переробки сміття.

Що плануємо робити?
Після отримання всіх дозволів ми підберемо найкращі місця та встановимо баки. Задля інформування учнів та усіх охочих про важливість сортування та екології загалом, будуть організовані такі події:
– Екологічна акція «Чисте шкільне подвір’я – чисте довкілля» (спільна робота учнів, вчителів та технічних працівників);
– Диспут для старшокласників «Сортування сміття – це шлях до кращого життя»;
– Інтелектуально-розвивальна гра «Екологiчний брейн-ринг»;
– Тренінгове заняття «За життя без сміття»;
– Виступ екологічної агітбригади «Зробимо Україну без сміття»;
– Перегляд соціальних роликів про необхідність сортування сміття «Я не хочу в цьому жити!» для працівників установ культури, медицини та підприємців.

Наприкінці проєкту пройде опитування щодо його результативності.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні в 7 закладах освіти буде встановлено баки для сортування сміття. Також буде проведено пізнавально-роз’яснювальну роботу серед учнів та молоді. Це зменшить об’єми виникнення стихійних звалищ, покращить дотримання правил та порядку розміщення твердих побутових відходів у відповідних для цього ємностях, підніме рівень екологічної свідомості. Відходи не спалюватимуться, а сортуватимуться.

На глобальному рівні буде підвищено рівень екологічних знань 600 учасникам проєкту. У 12 населених пунктах громади створено добровільні об’єднання з 5-6 осіб «За чисте довкілля». З’явиться більше учнів і молоді, зацікавлених у розвитку екології і навколишнього середовища.

Що буде далі?
У громадськості сформується корисна звичка; налагодиться тісна співпраця закладів освіти з підприємцями, ДНЗ, будинками культури щодо проблеми сміття. Збільшиться кількість станцій для роздільного сортування. Це сприятиме створенню підприємств для переробки сміття у громаді.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 423 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 17,17 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 48,33 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 65,51

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту