Публічна платформа «ЧАТ» (Читай. Активуйся. Тусуйся.)

Публічна платформа «ЧАТ» (Читай. Активуйся. Тусуйся.)

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 513
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 20,83
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 46,67
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 67,49

Локація
м. Заліщики

Дати реалізації
Серпень — грудень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
55 572 грн

Про що цей проєкт?
В місті наразі відсутня публічна платформа з доступом до зручного і сучасного місця для читання та пошуку інформації, місця проведення змістовного дозвілля дітей і підлітків із різних соціальних груп (наприклад із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах). Це пов’язано з низькою активністю та ініціативністю жителів в цій галузі, а також з недостатнім бюджетом. З цього виникають нерівні можливості і доступ дітей і підлітків із соціально-вразливих сімей до інформаційно-розвивальних ресурсів. Також існує брак комунікації між дітьми із різних соціальних груп. Серед дітей помітно низький рівень зацікавленості книгами і читанням загалом, через що їх рівень успішності в житті знижується.

Майбутня публічна платформа «ЧАТ» на базі Міської центральної публічної бібліотеки допоможе створити рівні можливості, сприятиме згуртуванню дітей і молоді між собою, формуватиме позитивний імідж бібліотеки як місця, де приємно проводити час, заохотить дітей до читання книг та здобуття нових знань. Розвивальні ігри, турніри, дискусійні клуби сприятимуть розвитку мислення, уяви та реакції, виховуватимуть почуття взаємодопомоги та взаємоповаги, формуватимуть вміння роботи в команді.

Що плануємо робити?
Після підготовки та облаштування приміщення місто отримає місце для різноманітних активностей. Заплановано проведення заходів (ігрові турніри, дискусійний клуб) на постійній основі для десятків дітей. Крім того, буде проводитися популяризація платформи «ЧАТ», поширюватиметься інформація про її роботу в соцмережах і місцевих ЗМІ.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні буде облаштовано платформу «ЧАТ» з настільними іграми та зручними меблями для проведення змістовного дозвілля, проведення урочистого відкриття, та запланованих розвивальних заходів. Все це буде сприяти самоосвіті з книгою і розвивальними іграми, забезпечить дотримання рівності прав та можливостей в доступі до самовдосконалення для дітей і підлітків із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, та покращить спілкування дітей і підлітків із різних соціальних груп.

На глобальному рівні проєкт сприятиме досягненню гендерної рівності та забезпечить дотримання рівності прав та можливостей, покращить ментальне здоров'я та соціалізацію соціально вразливих сімей, підвищить рівень обізнаності, освіченості дітей та підлітків, налагодить міжкультурний діалог між різними соціальними групами, покращить соціальну згуртованість.

Що буде далі?
Проєкт продовжить роботу на базі міської публічної центральної бібліотеки, де і буде облаштована платформа «ЧАТ» для читання, ігор та розвитку. Тут цільова аудиторія проєкту зможе змістовно проводити дозвілля – грати в розвивальні ігри, читати, обговорювати прочитане, спілкуватись з ровесниками, брати участь в ігрових турнірах тощо.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 513 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 20,83 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 46,67 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 67,49

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту