«Живи екологічно! Думай про майбутнє!»

«Живи екологічно! Думай про майбутнє!»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 325
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 13,19
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 28,00
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 41,19

Локація
м. Тернопіль

Дати реалізації
Вересень — грудень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
43 918 грн

Про що цей проєкт?
Екологічне виховання слід починати не в глобальних масштабах, а з простих побутових речей: з себе, своєї квартири, в супермаркеті, на вулиці, в університеті. Кожен може зробити свій особистий внесок у загальну справу. Проблема багатьох повсякденних звичок в тому, що вони здаються нешкідливими, але насправді повільно руйнують навколишнє середовище. Усе, що потрібно, аби мінімізувати шкоду, — це внести невеликі зміни в повсякденне життя і споживати відповідально.

Тож пропонується створити екологічний гурток на базі Тернопільського національного педагогічного університету для 40 студентів-біологів задля підвищення екологічної культури, свідомого повсякденного поводження і використання природних ресурсів, охорони природи й соціальної відповідальності.

Що плануємо робити?
На першому етапі усі охочі будуть проінформовані про проєкт шляхом повідомлень на сайті хіміко-біологічного факультету ТНПУ і сайті ТНПУ із закликом підтримати заплановану діяльність. Після цього будуть закуплені матеріали для реалізації проєкту. 1 жовтня гурток відкриється для 40 студентів-біологів 1-3 курсів ТНПУ, а також 10 студентів-старшокурсників.

В межах гуртка заплановані такі події:
– Майстер-клас із виготовлення екосумки (Монтування відео ролика для поширення);
– Майстер-клас із виготовлення мішечків для овочів, фруктів, круп чи цукерок;
– Круглий стіл «Як платити менше і економити за комунальні послуги?» (Практичні поради, виготовлення і розповсюдження пам'ятки);
– Воркшоп «Екозасоби особистої гігієни» (Практичні поради: як виростити екомочалку люфу своїми руками, як виготовити екологічне мило і рідину для миття посуду тощо);
– Воркшоп «Друге життя побутових відходів. Що таке Zero waste?» (Поширення буклетів «Як правильно сортувати сміття?», «Чи знаєш ти, що таке компостування?»);
– Акція «Посади своє дерево і збережи його» (висадка дерев в Біблійному саду ТНПУ).

На завершення пройдуть бесіди та анкетування учасників для збору інформації про роботу гуртка, аналізу плюсів і мінусів і планами, як покращити роботу.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні завдяки реалізації проєкту учасники дізнаються про можливості відповідального споживання, можуть навчитися раціонально використовувати побутові речі, сортувати і перетворювати відходи, компостувати рештки їжі і опале листя та використовувати екологічні засоби особистої гігієни. Разом з тим, студенти, які будуть задіяні у проведенні заходів, можуть підвищити рівень фахової підготовки і професійної компетентності та набути практичних умінь і навичок.

На глобальному рівні буде сформовано групу екологічно свідомих студентів, які будуть жити і нести в соціум свої екологічні знання, вміння і навички про раціональне використання і охорону природи. 

Що буде далі?
Учасниками проєкту будуть студенти, які стануть працювати вчителями і будуть разом з учнями жити екологічно і брати активну участь в природоохоронних акціях, спрямованих на покращення довкілля. У перспективі студенти зможуть організувати декілька самостійних мініпроєктів, які реально поліпшують екологічний стан навколишнього середовища свого села, міста і держави в цілому.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 325 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 13,19 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 28,00 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 41,19

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту