«Із комп’ютером на “ти”!»

«Із комп’ютером на “ти”!»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 170
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 6,90
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 45,00
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 51,90

Локація
с. Колиндяни

Дати реалізації
Вересень — жовтень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
27 275 грн

Про що цей проєкт?
Старше покоління не має доступу до сучасних знань та комп'ютерних технологій. Це означає відсутність онлайн-спілкування із рідними, неможливість виконання найпростіших операцій, пов’язаних із поданням показників лічильників газу та світла, перерахунку коштів, моніторингом отриманої інформації у соцмережах.

Тож пропонується організувати десятиденний освітній табір для 20 людей похилого віку (61-71 р. для чоловіків, 56-74 р. для жінок) Колиндянської об’єднаної територіальної громади до Міжнародного дня людей похилого віку.

Така ініціатива є надзвичайно важливою, адже дасть змогу підвищити соціальну активність жителів та втілить процес якісної неперервної освіти в дію. 

Що плануємо робити?
Після закупівлі потрібних матеріалів та підготовки волонтерів й освітян, буде упорядковано і надруковано посібник із матеріалами проєкту. Пройде підготовка фотозони. Після цього пройде цикл тренінгів:
– Рольова гра «Світ ґаджетів»: знайомство із технічними пристроями та різноманітними ґаджетами;
– Комп’ютерний урок «Усе починається з … пошти. Електронної!»: створення облікових записів;
– Визначення первинних знань, умінь та навичок медіаграмотності через тестові завдання;
– Тренінг, як шукати інформацію і свідомо її аналізувати і правильно оформляти у відповідні папки/документи на комп’ютерах/ґаджетах;
– Онлайн-екскурсія соціальними мережами;
– Від Газоліну до Тернопільенерго: подача показників та робота в особистих кабінетах;
– Рольова гра «Як не загубитися у світі телефонних/комп’ютерних додатків?»: ознайомлення із можливістю завантаження та видалення різних додатків на ґаджети і робота з ними для зручного спілкування із рідними та можливих онлайн-занять;
– Спілкуємося з рідними в онлайн. Використання найактуальніших програм на ноутбуках та ґаджетах для спілкування з рідними. Плюси і мінуси цих програм;
– Освоюємо пошукову систему: погода, новини і т.д.;
– Перерахунок коштів, поповнення мобільного телефона тощо;
– Онлайн-вечірка або святкова зустріч у бібліотеці із представниками місцевих органів влади і родичами учасників проєкту. Фотосесія на фоні фотозони як підсумковий етап проєкту. Святкове інтерв’ю та опитування.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні: розвиток якісної освіти, формування медіаграмотної інформаційно свідомої особистості, збільшення соціальної згуртованості через спільні інтереси та організацію заходів.

На глобальному рівні: розвиток якісної неперервної освіти в Україні, згуртованість громади, медіаграмотні та інформаційно сформовані громадяни, освітній, економічний, культурний та соціальний розвиток громад.

Що буде далі?
20 людей похилого віку, які отримають знання під час проєкту, зможуть навчати своїх друзів/родичів і таким чином передавати знання іншим. Організатори проєкту планують продовжити таке навчання і з людьми похилого віку в інших селах громади.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 170 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 6,90 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 45,00 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 51,90

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту