Культуру включено – Culture: On

Культуру включено – Culture: On

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 126
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 7,33
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 39,33
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 46,66

Локація
м. Харків

Дати реалізації
Грудень 2021 – травень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
39 000 грн

Про що цей проєкт?
У Харкові не вистачає доступності до закладів культури для людей з інвалідністю. Все це відбувається через брак досвіду спілкування з людьми з інвалідністю, знань про їх потреби, а також відсутність навичок організації інклюзивних подій у працівників закладів.

Відсутність системної роботи щодо підвищення доступності у сфері культури призведе до порушення права людей з інвалідністю на рівну участь у культурному житті, перепон на шляху реалізації їх особистісного, професійного та духовного потенціалу, обмежить можливість жити повним життям, відчувати себе частиною громади, долучатися до мистецтва та відчувати спроможність реалізувати у культурній сфері.

Мета цього проєкту – провести 10 навчальних вебінарів та створити індивідуалізовані комплекти методичних матеріалів для 5 культурних установ і таким чином підвищити доступність культурного життя людей з інвалідністю.

Що плануємо робити?
В межах проєкту плануємо провести десять навчальних вебінарів, що входитимуть до основного етапу:
– Права людини та інклюзивність у суспільному дискурсі;
– Культура в житті людини, її роль та значення. Можливості та бар'єри у доступі людей з інвалідністю до участі у культурному житті;
– Універсальний дизайн та розумне пристосування. Фізична доступність;
– Методи неформального навчання та їх використання при плануванні діяльності закладів культури;
– Можливості використання засобів візуальної підтримки у закладах культури;
– Легка мова: проведення заходів, супровід візуальних матеріалів, спілкування з відвідувачами;
– Врахування сенсорних потреб відвідувачів у діяльності закладів культури;
– Засоби альтернативної комунікації та спілкування з відвідувачами, що не користуються вокальною мовою;
– Міжнародний досвід організації та проведення інклюзивних подій;
– Різнорівневий підхід. Організація подій, доступних для кожного.

А також в межах заключного етапу:
– Онлайн-зустріч з адміністрацією та працівниками 5 закладів освіти;
– Проведення круглого столу «Надбання та перспективи культурної доступності у м.Харкові».

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні буде полегшено доступ до культурного життя у Харкові як для людей з інвалідністю, так і для інших громадян: людей похилого віку, дітей та їх батьків, людей з сенсорними складнощами, туристів та іншомовних громадян тощо.

На глобальному рівні проєкт відповідає цілі 11 з переліку Цілей сталого розвитку: сталий розвиток міст та спільнот, що передбачає інвестиції у такий спосіб, що одночасно забезпечуватиме інклюзивність і загальну рівноправну участь.

Що буде далі?
Ми запишемо навчальні вебінари та викладемо їх у вільний доступ. Теж саме зробимо з комплектами методичних та візуальних матеріалів. Цими матеріалами зможуть користуватися всі бажаючі.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 126 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 7,33 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 39,33 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 46,66

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту