Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 16

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 17

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 18

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 19

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 20

Notice: Trying to get property of non-object in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 21
Створення арт-об'єктів подільського розпису «Мальоване Село»

Створення арт-об'єктів подільського розпису «Мальоване Село»

:
Notice: Undefined index: in C:\Sites\AC\wwwroot\controller\article_item.php on line 293
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 859

Локація
с. Грушка, с. Гораївка

Дати реалізації
Грудень 2021 – травень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
47 000 грн

Про що цей проєкт?
Зараз культурне життя на селі занепадає, а люди мало спілкуються один з одним. Це уповільнює розвиток туризму, а такий вид народного мистецтва як подільський розпис майже втрачено. Якщо не змінити цю ситуацію, депресивні настрої в селі будуть посилюватися, жителі громади не отримають позитивного досвіду гуртування та співпраці один з одним і будуть й надалі віддалятися один від одного.

Щоб цього не сталося, в межах проєкту планується створення 10 артоб'єктів традиційного подільського розпису в селах Грушка та Гораївка. Це допоможе згуртувати жителів громади, зберегти та відновити культурну спадщину, а також покращити туристичну привабливість.

Що плануємо робити?
– Відібрати 10 об'єктів під арт-реновацію та затвердити їх з представниками влади та власниками;
– Розробити ескізи, проконсультуватися з експертами по традиційному розпису, узгодити ескізи з владою та власниками та проголосувати за найкращі;
– Закупити необхідні матеріали (пензлі, фарби, пігменти, грунтовки, щітки тощо);
– Провести роботи з підготовки об'єктів: зачистка території, підготовка поверхні об'єктів до розпису, грунтування та фарбування об'єктів;
– Провести перший майстер-клас для дітей з подальшим залученням учасників до розпису об'єктів;
– Розписати вибрані 10 об'єктів традиційним подільським стилем;
– Провести другий та третій майстер-класи для мешканців громади з подальшим залученням учасників до розпису об'єктів;
– Проведення інформаційної кампанії в мережі інтернет та ЗМІ.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні: згуртувати жителів Староушицької ТГ навколо цікавого культурного проєкту та покращити їхній емоційний стан. Спровокувати їх більше комунікувати один з одним. А позитивний досвід співпраці може стати поштовхом для подальшого їхнього об'єднання задля інших проєктів. Збільшиться естетична та туристична привабливість зазначених сіл.

На глобальному рівні: надання позитивного прикладу туристичного та економічного розвитку села іншим громадам. Започаткування традиції відродження національного настінного розпису.

Що буде далі?
Ми маємо на меті започаткувати традицію відродження естетичного побутового життя в Україні. Наступний наш крок — це створення Мистецького Маєтку в панській оселі XVIII ст., в селі Грушка, як ще одного туристичного магніту регіону. Всі ці кроки поступово будуть приводити все більшу кількість туристів в громаду, відповідно, будуть відкриватися нові бізнеси, створюватися нові робочі місця, відбуватися цікаві події, фестивалі, різноманітні івенти на території громади.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 859

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту