«Сортуй сміття заради майбуття»

«Сортуй сміття заради майбуття»

переможців оголошено
ПЕРЕМОЖЕЦЬ
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 410
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 5,80
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 55,00
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 60,80

Локація
с. Бужанка

Дати реалізації
Лютий 2022 — липень 2022 року

Загальний бюджет проєкту
42 960 грн

Про що цей проєкт?
Лісосмуги, яри та місця для відпочинку — засмічені здебільшого ПЕТ-відходами. У громаді низький рівень культури сортування — пластик палять або викидають у загальний смітник. Основна причина в тому, що немає облаштованого приміщення для зберігання та пресування ПЕТ-відходів, а контейнери для збору ПЕТ-пляшок — відсутні.

Ми хочемо провести акцію «Сортуй сміття заради майбуття», в межах якої плануємо створити екологічну бригаду в школі,  провести тренінги із сортування побутових відходів для учнів та жителів громади. По завершенню роботи — хочемо організувати толоку та пікнік, а також встановити контейнери для збору пластику в селі заради покращення екологічної ситуації та підняття рівня культури сортування побутових відходів. Зібрану сировину ми плануємо продавати, а отримані кошти витрачати на потреби екологічної бригади. Крім того, в планах є створення власного цеху з переробки ПЕТ-відходів на території школи.

Що плануємо робити?
У межах проєкту ми плануємо здійснити наступні кроки:
– Зібрати ініціативну групу і розпочати поширення ідеї сортування побутових відходів;
– Створити сторінки у соцмережах і поширювати там оголошення, корисні посилання на онлайн-тренінги;
– Обрати місця для встановлення контейнерів, придбати їх і встановити;
– Придбати необхідні матеріали для толоки та інших заходів;
– Знайти організацію, яка буде купувати ПЕТ-відходи;
– Провести тренінги про культуру сортування;
– Провести толоку у зонах відпочинку.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні — створити екологічний загін, який і надалі буде функціонувати, проводити навчання із сортування відходів та організовувати різноманітні акції. У конкретних місцях стоятимуть контейнери, а також буде облаштоване місце збору та пресування вторинної сировини. Сировину продаватимуть, а отримані кошти виділять на розвиток екологічного руху в школі.

На глобальному рівні — покращиться екологічна ситуація в Бужанській громаді, зміниться ставлення жителів до сортування побутових відходів через просвітницьку роботу активістів, зменшиться загальна кількість побутових відходів (орієнтовно на 10-20%), які вивозять на сміттєвий полігон. 

Що буде далі?
Проєкт діятиме на постійній основі, а екологічний загін буде й надалі проводити просвітницьку роботу для жителів громади. Отримані кошти від продажу вторсировини витрачатимуть на потреби екологічного загону та розширення території діяльності проєкту. Завдяки успішній реалізації нашого плану ми зможемо залучити кошти інших спонсорів і розширити ініціативу на інші села громади.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 410 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 5,80 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 55,00 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 60,80

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту