Дослідження інфопростору «MediaCheck»

Дослідження інфопростору «MediaCheck»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 212
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 4,94
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 26,80
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 31,74

Локація
м. Чернівці

Дати реалізації
Квітень – вересень 2021 року

Загальний бюджет проєкту
60 000 грн

Про що цей проєкт?
У місті Чернівці існує велика проблема з неякісними популярними місцевими ЗМІ через їхню політичну «клановість» та дефіцит новин у місті. Локальні медіа використовують численні інформаційні маніпуляції: клікбейти, хейтспіч, упередження, приховану рекламу, фейки тощо. Саме ситуація, що склалась в інфопросторі міста, найбільше впливає на роз’єднаність та поляризацію громади.

Тож підвищення медіаграмотності чернівчан стало би головною перепоною для маніпулювання зі сторони ЗМІ, адже, на жаль, набагато важче вплинути на редакційну політику медіа. Отже, мета проєкту — провести просвітницьку кампанію в мережі та привернути увагу чернівчан до інформаційних маніпуляцій, які будуть досліджені під час моніторингу ЗМІ.

Що плануємо робити?
Планується проведення моніторингу усіх новин, що публікуються найпопулярнішими молодіжними ЗМІ. Зокрема, виявлення в них інформаційних маніпуляцій.

На базі результатів буде проведена просвітницька інформаційна кампанія з публікаціями просвітницьких постів та stories в Instagram та їх поширенням через таргетовану рекламу. Серед них, наприклад, пости із основними термінами дослідження: факт, фейк, клікбейт, маніпуляція фактами, дезінформація, цензура, прихована реклама, пропаганда, упередження, хейтспіч; пости із закликами та порадами стосовно медіаграмотності; пости та stories про перебіг дослідження, пост з флешмобом тощо.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні проєкт покликаний підвищити рівень медіаграмотності чернівецької молоді та привернути увагу до інформаційних маніпуляцій, які часто використовують чернівецькі ЗМІ. Саме це стримає ЗМІ та їх власників у намаганнях використовувати членів громади як об’єкт маніпулювання. Попит народжує пропозицію – медіаграмотні чернівчани не сприйматимуть необ’єктивні ЗМІ. ЗМІ ж, в свою чергу, знаючи, що їх контент моніторять незалежні активісти, не зловживатимуть оціночними судженнями, упередженнями та фейками.

На глобальному ж рівні це внесе свій внесок у боротьбу з пропагандою та продажністю ЗМІ в Україні.

Що буде далі?
По-перше, ми очікуємо на реакцію громадськості на наш проєкт, що, в свою чергу, спричинить більш уважне споживання інформації в інтернет-просторі.

По-друге, основним майданчиком висвітлення проєкту буде Instagram-сторінка Ratusha.cv, яка вже майже рік займається розповсюдженням перевірених та достовірних новин про Чернівці, Україну та світ. Ми зобов'язуємось, що весь ефект спричинений цим проєктом ми також перенаправимо в розвиток цієї сторінки. Ratusha.cv продовжить боротьбу з фейками та дезінформацією і після закінчення цього дослідження.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 212 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 4,94 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 26,80 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 31,74

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту