Про програму

Обласні конкурси проєктів соціальної дії «Активні громадяни»

Запускаємо першу хвилю конкурсів проєктів соціальної дії в областях України
Якщо ви маєте ідею проєкту соціальної дії, яка покращить життя громади у вашій області, та здатні реалізувати її у співробітництві з представниками місцевої влади, запропонуйте її на обласному пітчингу та отримайте кошти на реалізацію!

Пітчинг проєктів – конкурс проєктів соціальної дії за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради.

Проєкт соціальної дії (ПСД) – проєкт спрямований на позитивні соціальні зміни у громаді.

Хто може взяти участь?
Взяти участь у пітчингу можуть активні громадяни від 18 років, а також команди громадян, які планують проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади та бажають отримати фінансову підтримку на його реалізацію. 

Які вимоги до проєкту?
Проєкт повинен базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків. 

Проєкти мають фокусуватися на покращенні життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.

Проєкти, які будуть передбачати активну співпрацю з представниками органів влади, отримають більше балів при оцінюванні.

Ми запрошуємо подавати до участі у конкурсі нові ініціативи, а також ініціативи, які уже знаходяться на етапі реалізації. 

Ми рекомендуємо подавати проєкти, що будуть відбуватись в онлайн-форматі або ж у змішаному форматі без проведення масових заходів. Дозволяється проведення ремонтних робіт або інакших дій, які не передбачають масового скупчення людей в одному приміщенні. Реалізація ПСД має відбуватись відповідно до вимог МОЗ щодо поведінки під час пандемії Covid-19 та не ставити під загрозу здоров’я людей.

Пріоритети
Проєкти можуть бути спрямовані на:

- зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
- створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
- міжкультурний діалог між різними соціальними групами в Україні;
- підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю); 
- сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
- сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
- сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
- сприяння покращенню стану навколишнього середовища.

Проєкти не мають включати агітаційні, протестні або політичні акції, мати комерційний характер. 

Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії, але не обмежуйте свою уяву лише ними:
- Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
- Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
- Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо.
- Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
- Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.

Бюджет проєкту
Заявкою обов’язково має бути передбачене співфінансування як мінімум 20% загальної вартості проєкту (як у грошовій, так і у негрошовій формі) від проєктної команди або органів влади.

 

Загальна інформація 

«Активні Громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізовується в Україні з 2014 р.

Організації – національні партнери
Херсонський Регіональний Благодійний Фонд «Об’єднання»
Неурядова організація «Міцна громада»
Неурядова організація «Молодіжна платформа»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): НУО «Сильна громада», НУО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем Українського Уряду (підконтрольній Уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.

Європейський Союз, представлений Європейською Комісією.

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.

 

Таймлайн 

Подача ще не почалась
Ми ще не розпочали прийом заявок проєктів цієї області. Слідкуйте за новинами на сайті Active Citizens та на сторінках Британської Ради в соцмережах, щоб не пропустити старт.

Подача заявок
Наразі триває прийом заявок проєктів цієї області. Якщо ви бажаєте реалізувати власну громадянську ініціативу – заповнюйте заявку та очікуйте на результат. З кожної області журі обере 20 проєктів, що візьмуть участь у громадському голосуванні та матимуть змогу виграти фінансування.

Подачу заявок завершено
Ми вже закінчили прийом заявок з цієї області. Незабаром журі оприлюднить список із 20-ти проєктів, що будуть брати участь у голосуванні і матимуть змогу виграти фінансування.

Триває голосування
Наразі проходить голосування за проєкти з цієї області. Кожен громадянин має змогу віддати свій голос за три проєкти з області, що сподобались йому або їй найбільше. Ті проєкти, що наберуть найбільше голосів та отримають високі бали від журі, отримають перемогу та фінансування.

Голосування завершено
Голосування за проєкти цієї області закінчилось. Тепер справа за нашим журі. Ті проєкти, що наберуть найбільше голосів та отримають високі бали від журі, отримають перемогу та фінансування.

Переможців оголошено
Ми вже обрали проєкти-переможці програми «Активні громадяни», ура! Вітаємо фіналістів із перемогою – їхні проєкти отримають фінансування та будуть реалізовані в 2021 році. Якщо ваш проєкт не переміг – не засмучуйтесь, спробуйте свої сили у наступному році.

 

Правила підрахунку голосів

1. Громадське голосування
На першому етапі кожен громадянин або громадянка матимуть змогу проголосувати за ті проєкти, які вони бажають підтримати. Максимальна кількість проєктів з однієї області, які можна підтримати – три проєкти. За один проєкт можна віддати лише один голос. Максимальна кількість балів, яку проєкт може набрати за результатами громадського голосування – 30 балів. Кількість балів буде вираховуватись пропорційно кількості відданих голосів.

2. Оцінка журі
Після завершення громадського голосування свої оцінки проєктам виставляє журі програми «Active Citizens». Максимальна кількість балів, яку проєкт може набрати за результатами оцінювання журі – 70 балів.

3. Фінальна оцінка
Фінальна кількість балів, яку отримає кожен проєкт складатиме суму балів, яку проєкт отримав в результаті громадського голосування та балів отриманих в результаті оцінки журі. Максимальна кількість балів, яку може отримати проєкт – 100 балів. Переможцями будуть оголошені ті 8 проєктів, що отримають найбільшу кількість балів на етапі фінального підрахунку.

 

Правила голосування

У громадському голосуванні може взяти участь кожен громадянин або громадянка України. Максимальна кількість проєктів з однієї області, які можна підтримати – три проєкти. За один проєкт можна віддати лише один голос. Таким чином кожен учасник/ця має змогу підтримати по три проєкти з кожної області.

Аби проголосувати за проєкт, необхідно:
1. Зайти на сторінку проєкту, який ви бажаєте підтримати
2. Натиснути кнопку «Голосувати»
3. Ввести свої дані у спливаючому вікні: ПІБ, номер телефону та email.
4. Дочекатись смс із кодом, який підтверджує вашу участь у голосуванні
5. Натиснути кнопку «Голосувати» 

Проєкт «Активні громадяни»

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками: ГО «Міцна Громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об'єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем уряду України, в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.

Партнери проєкту