Загальна інформація
Що таке «Активні громадяни»?
«Активні громадяни» – це програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, яка реалізується в Україні з 2014 р.
Якщо ви маєте ідею проєкту соціальної дії, яка покращить життя громади у вашій області, та здатні реалізувати її у співробітництві з представниками місцевої влади, запропонуйте її на обласному пітчингу та отримайте кошти на реалізацію!
Хто є організаторами програми?
Програма здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України.
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах. Мета діяльності – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.
Конкурс здійснюється за фінансової підтримки Європейської Комісії та Британської Ради.
Які області беруть участь у програмі?
Програма здійснюється на всій території країни, яка перебуває під контролем українського уряду (підконтрольній уряду території, ПУТ), в тому числі на ПУТ Донецької і Луганської областей.
Участь у програмі
Хто може взяти участь?
Взяти участь у пітчингу можуть активні громадяни від 18 років, а також команди громадян, які планують проєкт соціальної дії для розвитку своєї громади та бажають отримати фінансову підтримку на його реалізацію.
Чи є якісь вимоги до проєкту?
Проєкт повинен базуватися на загальновизнаних суспільних цінностях, бути добре спланованим та стосуватися локально-глобальних зв’язків.
Проєкти мають фокусуватися на покращенні життя громадян, розвитку співпраці з органами влади для вирішення проблемних питань та досягнення спільної мети.
Проєкти, які будуть передбачати активну співпрацю з представниками органів влади, отримають більше балів при оцінюванні.
Ми запрошуємо подавати до участі у конкурсі нові ініціативи, а також ініціативи, які уже знаходяться на етапі реалізації.
Ми рекомендуємо подавати проєкти, що будуть відбуватись в онлайн-форматі або ж у змішаному форматі без проведення масових заходів. Дозволяється проведення ремонтних робіт або інакших дій, які не передбачають масового скупчення людей в одному приміщенні. Реалізація ПСД має відбуватись відповідно до вимог МОЗ щодо поведінки під час пандемії Covid-19 та не ставити під загрозу здоров’я людей.
Якими саме можуть бути теми проєктів?
Проєкти можуть бути спрямовані на:
- зміцнення соціальної згуртованості в Україні;
- створення та зміцнення зв’язків між волонтерами, міською владою, бізнесом та іншими учасниками суспільних процесів;
- міжкультурний діалог між різними соціальними групами в Україні;
- підтримку людей старшого віку та сприяння поширенню інклюзії (підвищення рівноправного доступу до середовища громади, зокрема людей з інвалідністю);
- сприяння розвитку молоді, популяризації активної громадянської позиції та формування лідерських якостей;
- сприяння ментальному здоров'ю жителів громад в умовах соціального дистанціювання;
- сприяння досягненню гендерної рівності та забезпечення дотримання рівності прав та можливостей;
- сприяння покращенню стану навколишнього середовища.
Можете навести приклад?
Ось приклади ідей для проєктів соціальної дії, але не обмежуйте свою уяву лише ними:
- Креативний простір: створення креативних елементів та мальовничих куточків благоустрою на вулицях міста.
- Проведення заходів з метою підвищення рівня здоров’я молоді, безпечного способу життя та культури здоров'я серед молоді.
- Екологічні та туристичні ідеї: прокладання еко-стежок, створення нових туристичних атракцій тощо.
- Творчі ініціативи: розвиток змістовного дозвілля молоді, молодіжні фестивалі, події, заходи тощо.
- Ідеї, спрямовані на забезпечення доступу до громадських та туристичних об'єктів для людей з інвалідністю.
Чи є якісь заборони? Які проєкти точно не будуть підтримані?
Проєкти не мають включати агітаційні, протестні або політичні акції, а також мати комерційний характер.
Що отримають проєкти завдяки участі у програмі?
Проєкти отримають менторську підтримку, пройдуть спеціальне навчання, а також отримають дофінансування на свою ініціативу.
Подача заявки
Як я можу подати заявку на участь у програмі?
1) Дочекайтесь старту прийому заявок у своїй області. Перевірити перебіг конкурсу у своїй області можна зайшовши на головну сторінку проєкту та обравши необхідну область на карті обласних пітчингів. Області, в яких відкрито прийом заявок, мають статус «Подача заявок»
2) Якщо подача заявок у вашій області триває, натискайте на кнопку «Подати заявку» на головній сторінці сайту або на сайті області
3) Заповнюйте анкету, постарайтесь максимально чітко описати ідею вашого проєкту, механіку, бюджет та результат
Що я маю врахувати при складанні бюджету проєкту?
Заявкою обов’язково має бути передбачене співфінансування як мінімум 20% загальної вартості проєкту (як у грошовій, так і у негрошовій формі) від проєктної команди або органів влади.
Що буде далі, після того, як я заповню анкету?
Далі наша команда експертів відбере близько 20 найкращих заявок проєктів. Про результати відбору ми обов’язково повідомимо всіх учасників. Ті, що пройдуть цей етап відбору, пройдуть тижневий навчальний курс та допрацюють свою заявку з нашими менторами.
Що станеться після того, як навчання буде завершено?
Після цього доопрацьовані проєкти братимуть участь у громадському голосуванні та голосуванні експертного журі. Ті вісім проєктів, що будуть визнані найкращими, отримають дофінансування та будуть реалізовані у 2021 році.
Голосування
Хто має право взяти участь у голосуванні?
Проголосувати за проєкти, що сподобались, має право кожен мешканець або мешканка України.
За які проєкти можна віддати свій голос?
Голосувати можна за проєкти тих областей, що мають статус «Триває голосування».
Скільки проєктів я можу підтримати?
В межах однієї хвилі голосування ви маєте змогу підтримати максимум три проєкти з усіх областей, в яких наразі триває голосування.
Скільки голосів я можу віддати за один проєкт?
За один проєкт можна віддати максимум один голос.
Яким чином я можу проголосувати?
1. На головній сторінці сайту оберіть область, проєкт якої ви прагнете підтримати. В голосуванні беруть участь лише ті області, що мають статус «Триває голосування»
2. Зайдіть на сторінку проєкту, який ви бажаєте підтримати
3. Натисніть кнопку «Голосувати» на сторінці проєкту
4. Введіть номер свого телефону у спливаючому вікні, ознайомтесь з правилами конфіденційності та поставте галочку «Згоден/на з політикою конфіденційності», якщо ви з нею згодні
5. Натисніть на кнопку «Верифікувати» та дочекайтесь sms, що має прийти на введений вами номер телефону. Зверніть увагу, на один телефон може прийти максимум дві повторні sms.
6. Введіть код з sms у відповідне віконечко
7. Натисніть кнопку «Голосувати»
Ваш голос зараховано!
Що робити, якщо мені не приходить код верифікації?
1) Зачекайте одну хвилину, інколи повідомлення може приходити з запізненням.
2) Переконайтесь, що ви вірно ввели свій номер телефону.
3) Переконайтесь, що ви знаходитесь у зоні досяжності мобільного оператора і маєте мобільний зв’язок.
4) Якщо досі проблему не вирішено, напишіть нам у технічну підтримку team@platfor.ma.
Як довго триває голосування?
Голосування триває сім діб і закінчується рівно о 23:59:59 останнього дня голосування. Після цього моменту можливості проголосувати в цій хвилі вже не буде, а статус області буде змінено на «Голосування завершено».
Визначення переможців
Як буде визначено переможців?
Максимальний бал, який може набрати кожен проєкт, налічує 100 балів. Ця оцінка складається з суми:
1) Балів, які проєкт отримав за громадське голосування. Максимум – 30 балів.
2) Балів, які проєкт отримав за голосування незалежного журі. Максимум – 70 балів.
Яким чином буде вираховано бали за громадське голосування та бали журі?
Бали за громадське голосування вираховуються пропорційно до кількості голосів, які проєкт набрав в межах своєї області. Так, що проєкт, який отримав у громадському голосуванні найбільше балів в області, отримує 30 балів, а інші проєкти отримують кількість балів пропорційну до відданої за них кількості голосів.
Яким чином буде вираховано бали за голосування журі?
Паралельно з громадським голосуванням, проєкти також оцінює незалежне журі, що складається з 6-8 осіб – це представники Британської Ради, партнерських організацій, влади та громадського сектору. Кожен член журі може поставити проєкту максимум 70 балів. Остаточний бал вираховується як середнє арифметичне від балів, що віддали усі члени журі.
Яким чином буде вираховано фінальний бал?
Фінальний бал складатиме суму балу за громадське голосування (максимум 30 балів) та балу за голосування журі (максимум 70 балів) і нараховуватиме максимум 100 балів.
Коли я зможу дізнатись, які проєкти перемогли?
Бали за громадське голосування, за голосування журі, а також фінальний бал будуть оприлюднені на сайті за дві доби після завершення громадського голосування. Статус області тоді зміниться на «Переможців оголошено».
Скільки переможців буде загалом?
З кожної області буде обрано в середньому 8 проєктів-переможців, що наберуть найбільшу кількість балів у своїй області.
Політика конфіденційності
Ми використовуватимемо інформацію, яку Ви надаєте для підтвердження унікальності Вашого голосу. Правовою основою для обробки вашої інформації є згода з нашими умовами. Ми передамо дані Британській Раді в Україні для обробки та зберігання та Делегації ЄС в Україні з метою проведення аудиторської перевірки.
Для отримання детальної інформації, будь ласка, зверніться до розділу конфіденційності веб-сайту Британської Ради, www.britishcouncil.org/privacy або зверніться до Британської Ради в Україні за адресою info@britishcouncil.org.ua.
Ми зберігатимемо вашу інформацію протягом 7 років з моменту збору.
Проєкт «Активні громадяни»
Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.
Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.