Open-space простір «Читай просто неба»

Open-space простір «Читай просто неба»

переможців оголошено
КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 102
БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,00
СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 40,50
ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 42,50

Локація
м. Подільськ

Дати реалізації
Серпень – листопад 2021 року

Загальний бюджет проєкту
51 965 грн

Про що цей проєкт?
Дітям та молоді бракує місця для якісного розвитку й дозвілля, культурного відпочинку й оздоровлення, особливо у літній час та на канікулах. Через це виникає проблема шкідливих звичок – куріння, вживання алкогольних напоїв та психотропних речовин. До того ж читання в Україні поступово втрачає свою популярність. 

Проєкт має на меті облаштування open-space простору у Молодіжному парку, встановлення  книжкової полиці та створення навколо неї комфортного простору, аби забезпечити відвідувачам парку якісні умови для активної комунікації, здобуття неформальної освіти, творчого та всебічного розвитку й відпочинку, які будуть доступні з весни до осені.

Що плануємо робити?
– Обрати найкомфортніше місце для розташування open-space простору, розробити креативний та оригінальний дизайн-проєкт книжкової полиці, замовити та придбати її, оснастити open-space кріслами;
– Проінформувати жителів громади про проведення заходу та можливість долучитися до спільної справи, організувати командну роботу та провести толоку;
– Створити open-space та розповісти жителям громади про результати толоки;
– Провести заходи: благодійний збір книжок для книжкової полиці, урочисте відкриття простору заходом «Літературні читання», відкриття клубу «5 o’clock tea», відкриття клубу «Dolce vita», брейн-ринг на знання сюжету книг, зустрічі з художниками та письменниками Подільської громади;
– Написати описовий та фінансовий звіти, проінформувати грантодавця та партнерів про виконану роботу.

Чого плануємо досягти?
На локальному рівні: створити один open-space простір у Молодіжному парку, встановити одну книжкову полицю, провести одну толоку, провести благодійний збір книг для книжкової полиці, в результаті якого буде зібрано 50-70 книг, провести п'ять заходів із залученням 100 учнів; збільшити кількість молоді, яка віддає перевагу читанню як способу проведення дозвілля.

На глобальному рівні в Одеській області з’явиться ще один сучасний open-space простір та ще одна бібліотека просто неба, в Україні з’явиться ще один інструмент реалізації Стратегії розвитку читання на 2021 – 2025 роки «Читання як життєва стратегія», покращиться стан здоров’я, інтелектуальні та творчі здібності молоді.

Що буде далі?
Open-space простір буде активно використовуватися для неформальних освітніх заходів, а також надалі планується придбати фліп-чарти для проведення у цьому просторі уроків у молодших класах. Дія проєкту продовжуватиметься роками, адже цей простір стане улюбленим місцем відпочинку та дозвілля дітей та молоді з весни до осені. Також планується систематично проводити толоки та благодійний збір книг для залучення жителів громади до його утримання та поповнення фонду бібліотеки просто неба.

КІЛЬКІСТЬ ГОЛОСІВ 102 БАЛИ ЗА ГОЛОСУВАННЯ 2,00 СЕРЕДНІЙ БАЛ ЖУРІ 40,50 ФІНАЛЬНИЙ БАЛ 42,50

Проєкт «Активні громадяни»

Обласні пітчинги реалізуються за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), що розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні.

Він здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими спів-заявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Партнери проєкту